Gdzie wziąć pożyczkę ze złą historią kredytową?

1

Jeżeli zadajesz sobie to pytanie to znaczy, że chyba nie jest za dobrze. Ale czy pożyczka ze złą historia kredytową jest w ogóle możliwa? Oczywiście nie będzie łatwo, ale na szczęście rynek podsuwa rozwiązania, które mogą pozwolić na skonsolidowanie zobowiązań i poprawę sytuacji. Jeżeli w jakikolwiek sposób „zapracowałeś” na negatywną historię kredytową to masz problem. Będziesz miał problem z uzyskaniem kredytu w zasadzie w każdym banku. Firmy pożyczkowe także zweryfikują Twój status w większości baz dłużników, takich jak BIK, ZBP itd. Czy więc posiadając negatywną historię w bazach dłużników masz szanse na uzyskanie kredytu lub pożyczki?

BeSOLAR fotowoltaika

Weryfikacja w bazach dłużników

Wszystkie banki standardowo weryfikują klientów w Biurze Informacji Kredytowej, w znacznym stopniu opierając swój scoring na ocenie punktowej klienta. Zakłada się, że minimalny poziom oceny, który umożliwia uzyskanie kredytu gotówkowego w banku to ok. 400 punktów. Ocena punktowa odzwierciedla sumę naszej historii obsługi wcześniejszych zadłużeń. Niestety przy niższej ocenie klienta banki w zasadzie od razu, automatycznie odrzucają wnioski o kredyt. Firmy pożyczkowe jeszcze niedawno korzystały w zasadzie tylko z rejestrów dłużników. Klienci byli głównie weryfikowani w Krajowym Rejestrze Długów, BIG InfoMonitorze, czy też ERIF-ie.

Pamiętajmy, że nasze dane mogą trafić do baz także w sytuacji gdy nie opłacamy terminowo rachunków telefonicznych, faktur za energię elektryczną czy internet. Po prostu jeżeli nie regulujemy innych zobowiązań, nie tylko finansowych. W przypadku opóźnienia w spłacie które przekracza 60 dni, firma której zalegamy z płatnością, ma prawo zamieścić nasze dane na liście dłużników w jednej z wymienionych baz. Niestety dla pożyczkobiorców, w chwili obecnej większość znaczących firm pożyczkowych korzysta również z informacji z BIK. Oczywiście ich podejście o klienta i jego ocena jest łagodniejsza niż w bankach.

Gdzie więc wziąć pożyczkę ze złą historią kredytowa?

Rozwiązaniem w takiej, oczywiście trudnej sytuacji, gdy nasze zadłużenie widoczne jest zarówno w BIK jak również w bazach dłużników jest na przykład oferta firmy Rapida Money. To firma pożyczkowa, która pożyczek dla osób zadłużonych. W Rapidzie posiadanie pozytywnej historii kredytowej nie jest wymagane. Szanse na uzyskanie pożyczki mają także osoby posiadające wspomniane już wyżej zadłużenia i opóźnienia w spłatach zobowiązań. Aby jednak uzyskać pożyczkę w Rapida Money konieczne jest posiadanie gwaranta. To osoba, która będzie również współodpowiedzialna za spłatę pożyczki w sytuacji jeśli główny pożyczkobiorca nie będzie wywiązywał się z jej spłaty. Gwarantem takiej pożyczki może zostać osoba która nie posiada zadłużeń, posiada odpowiednią zdolność kredytową i jest obywatelem polskim, pomiędzy 18 a 75 rokiem życia.

Warunki pożyczki w Rapida Money

Maksymalna wartość pożyczki może wynieść nawet 25 000 złotych, a okres spłaty może wynieść nawet 60 miesięcy. Według stanu na dzień 15 maja 2019 roku, maksymalnie można pożyczyć 25 000 złotych. Przy pożyczce na maksymalny okres 60 miesięcy, miesięczna rata wyniesie 996 złotych, a RRSO 50,59%. Oferta ta należy więc do jednych z bardziej atrakcyjnych cenowo na rynku, gdyż w większości ofert pożyczek ratalnych RRSO zaczyna się od poziomu ok. 80%.

Sprawdź szczegółowe warunki pożyczki w Rapida Money.

DyskusjaJeden komentarz

Dodaj Komentarz

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

przeanalizujemy Twoje oczekiwania
przedstawimy dostępne oferty
załatwimy wszystkie formalności

otrzymasz od nas zwrot kosztów ubezpieczenia
nieruchomości oraz jej wyceny*Pole wymagane