Czy warto wziąć gotówkowy kredyt konsolidacyjny?

0
Jeżeli zadajesz sobie pytanie czy warto wziąć gotówkowy kredyt konsolidacyjny to znaczy, że często sięgałeś po wsparcie w postaci kredytu lub pożyczki. Oczywiście nie ma w tym nic złego, bo przecież kredyty po to są. Niestety jednak wiele osób mając problemy ze spłatą swoich zobowiązań kredytowych zaciąga kolejne, by móc w terminie spłacić wcześniejsze. Jednoczesne spłacanie kilku zobowiązań finansowych przy zachowaniu określonego w umowach terminu może przysporzyć kłopotów finansowych. Dodatkowo generuje także większe koszty całkowite. Żeby uniknąć tego rodzaju sytuacji, warto rozważyć sięgnięcie po gotówkowy kredyt konsolidacyjny.

Co to jest gotówkowy kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to jest oczywiście standardowe zobowiązanie finansowe wobec banku. Różni się ono jednak tym, że pozwala na spłatę wcześniejszych zobowiązań kredytowych. Dzięki tego rodzaju wsparciu finansowemu można spłacić zaciągnięte wcześniej kredyty gotówkowe, czy też zadłużenie z karty kredytowej. Możliwość skorzystania z kredytu konsolidacyjnego sprawia, że kredytobiorca spłaca jedno zobowiązanie zamiast wielu i na bardziej dogodnych warunkach. Często dotyczy to zarówno oprocentowania, jak również terminu spłaty, który jest bardziej dopasowany do aktualnych możliwości finansowych.

Czy warto robić konsolidację gotówkową?

W przypadku terminowej spłaty dotychczasowych zobowiązań finansowych, przy zaciąganiu kredytu konsolidacyjnego możemy nawet w wielu przypadkach liczyć na większą kwotę wsparcia finansowego niż łączna suma wszystkich, zaciągniętych dotychczas kredytów. Pamiętajmy jednakże, że kredyt konsolidacyjny nie powinien służyć zwiększaniu poziomu zobowiązań, lecz na ograniczaniu ich kosztów. Zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego pozwala na ustabilizowanie płynności finansowej jedynie w przypadku, gdy warunki zawarcia umowy są korzystniejsze w stosunku do wcześniejszych zobowiązań.

Zanim sięgniemy po tego rodzaju produkt finansowy warto wcześniej dokładanie przeanalizować proponowane warunki kredytowania. Następnie należy porównać je do wartości oprocentowania oraz kosztów związanych z obsługą już zaciągniętych zobowiązań. Jedynie mniejsza wartość stopy procentowej kredytu konsolidacyjnego, a co się z tym wiąże kosztów całkowitych zobowiązania, może zagwarantować kredytobiorcy korzyści finansowe w postaci niższej wartości rat jego spłaty. Jeżeli już macie kilka kredytów, które chcielibyście skonsolidować to zróbcie to kiedy jeszcze obecne kredyty są obsługiwane terminowo. Dobra ocena skoringowa z BIK w wielu przypadkach pozwoli na uzyskanie korzystniejszych warunków finansowych, gdyż banki nie tylko chętniej pożyczają osobom z dobrą historią kredytową, ale jeszcze proponują wówczas lepsze warunki.

Drugim elementem gotówkowego kredytu konsolidacyjnego, który umożliwia zmniejszenie wysokości raty jest wydłużenie terminu spłaty zobowiązania. W efekcie może to znacznie poprawić naszą kondycję finansową.

Podobnie jak w przypadku innego rodzaju produktów finansowych oferowanych na dzisiejszym rynku, z rozsądkiem należy sięgać również po kredyt konsolidacyjny. Chodzi o to by nie popaść w kłopoty finansowe, a skutecznie poprawić kondycję swojego portfela.

Dodaj Komentarz

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

przeanalizujemy Twoje oczekiwania
przedstawimy dostępne oferty
załatwimy wszystkie formalności

otrzymasz od nas zwrot kosztów ubezpieczenia
nieruchomości oraz jej wyceny*Pole wymagane