Nowa oferta kredytu gotówkowego

0

Wprowadzona przez Santander Bank nowa oferta kredytu gotówkowego to w zasadzie niewielka korekta obowiązującej poprzednio oferty. Jak łatwo się domyśleć została ona spowodowana obniżeniem stóp procentowych. Bank dzieli swoją ofertę na dwie grupy: A i B. Zmiany zostały wprowadzone tylko w grupie B, w której oprocentowanie wynosiło 9,49%, a więc więcej niż maksymalny limit wynoszący obecnie 9%. Sprawdzamy więc, ile teraz kosztuję kredyt gotówkowy w Santanderze.

Kto dostanie kredyt gotówkowy w Santander Banku?

Zanim policzymy i sprawdzimy koszty zobaczmy kto może się starać i uzyskać kredyt w Santanderze. Jak we wszystkich bankach, najbardziej oczekiwanym przez Santandera klientem są osoby, które uzyskują dochody z tytułu umów o pracę oraz emerytur. Bank akceptuje także osoby wykonujące tak zwane wolne zawody, a więc na przykład: lekarzy, architektów, notariuszy, komorników itp.

Poza wymienionymi, bank akceptuje również uzyskiwanie dochodów z takich źródeł jak:

 • Umowy zlecenie/ o dzieło
 • Renty
 • Wynajem nieruchomości
 • Działalność gospodarcza
 • Rolnicy
 • Marynarze

Sposób uzyskiwania dochodów oraz status klienta mają wpływ na maksymalną możliwą kwotę kredytu oraz długość okresu kredytowania. Bank dzieli klientów na klientów:

 • Wewnętrznych, a więc posiadających w banku aktywne konto osobiste z wpływami lub dowolny produkt kredytowy od min. 3 miesięcy
 • Zewnętrznych, a więc takich, którzy nie spełniają definicji klienta wewnętrznego
 • VIP, którzy uzyskują dochód w wysokości minimum 10 000 PLN netto oraz klientów Santander Banku z segmentu Select lub Private Banking.

Maksymalna kwota kredytu gotówkowego w Santanderze

Przynależność do określonej grupy zawodowej determinuje nam kwotę kredytu, która może wynieść od 2 000 złotych do nawet 300 000 złotych brutto, a więc wraz z kredytowanymi kosztami typu prowizja. Maksymalna kwota w wysokości 300 000 złotych dostępna jest tylko dla klientów VIP. Klienci wewnętrzni mogą uzyskać maksymalnie 250 000 złotych, a zewnętrzni 200 000 złotych.

Maksymalny okres kredytowania w Santanderze

Oficjalnie maksymalny okres kredytowania to dziesięć lat, jednak bank preferuje udzielanie kredytów na okres maksymalnie ośmiu lat. W przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą maksymalny i nieprzekraczalny okres to osiem lat.

Aby uzyskać kredyt w Santanderze trzeba uzyskiwać minimalny dochód, który w przypadku rolników wynosi 1 500 złotych, dla osób prowadzących działalność gospodarczą jest to kwota 3 000 złotych, a dla pozostałych źródeł dochodów 2 000 złotych.

Oprocentowanie kredytu gotówkowego w Santanderze

Nowa oferta kredytu gotówkowego w Santanderze tak jak poprzednio dzieli swoją ofertę gotówkową na Grupę A oraz Grupę B. A oto jak one wyglądają i ile kosztują.

Kredyt gotówkowy – Grupa A

Oferty z Grupy A są trzy i różnią się od siebie kombinacją wysokości oprocentowania oraz kosztu prowizji za udzielenie kredytu. Mamy do wyboru następujące opcje:

Oferta Oprocentowanie Prowizja
Oferta nr 1 8,49% 7,99%
Oferta nr 2 7,99% 8,99%
Oferta nr 3 6,99% 9,99%

Nie trudno zauważyć, że jeżeli chcemy uzyskać niższe oprocentowanie to zapłacimy wyższą prowizję. Która wersja bardziej się opłaca? Szczegółowe wyliczenia znajdziecie na końcu tekstu.

Kredyt gotówkowy – Grupa B

W ofercie z Grupy B wysokość oprocentowania to zawsze 8,82%, a oferty różnią się wyłącznie wysokością prowizji, która może wynieść od 3,99% do 9,99% ze skokiem co 1%. Wysokość prowizji dla klienta zależy wyłącznie od woli doradcy bankowego lub pośrednika, u którego składamy wniosek.

W przypadku ofert z Grupy A wybór opcji należy do klienta.

Ile kosztuje kredyt gotówkowy w Santander Banku

Założenia:

 • Wartość pożyczki: 20 000 złotych
 • Okres kredytowania: 3 lata
 • Prowizja: kredytowana (zwiększa kwotę pożyczki)

Dla ofert z Grupy B prezentujemy te z najniższą i najwyższą prowizją, aby dokładnie pokazać jakie są różnice pomiędzy tymi ofertami.

Oferta Oprocentowanie Prowizja Rata Suma kosztów*
Grupa A – oferta 1 8,49% 7,99% 682 PLN 4 541 PLN
Grupa A – oferta 2 7,99% 8,99% 683 PLN 4 587 PLN
Grupa A  – oferta 3 6,99% 9,99% 679 PLN 4 448 PLN
Grupa B  – oferta 1 8,82% 3,99% 660 PLN 3 747 PLN
Grupa B  – oferta 2 8,82% 9,99% 698 PLN 5 117 PLN

*Suma kosztów obejmuje: odsetki oraz prowizję za udzielenie kredytu.

Pomiędzy ofertami z grupy A różnice w wysokości raty i łącznych kosztach są niewielkie. Najtańsza jest oferta numer 3 z najwyższa prowizją. Trzeba pamiętać, że im dłuższy okres kredytowania, tym bardziej opłaca się wziąć pod uwagę ofertę z niższym oprocentowaniem. Po pierwsze dlatego, że jest niższy koszt odsetkowy, a po drugie, nawet jeśli spłacimy kredyt wcześniej to bank będzie zobowiązany do zwrotu proporcjonalnej części prowizji. W kredytach z grupy B wszystko zależy od naszych możliwości negocjacyjnych. Im niższa prowizja, tym lepiej.

Sprawdź pozycję oferty Santander Banku w naszym rankingu kredytów gotówkowych.

Dodaj Komentarz

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

przeanalizujemy Twoje oczekiwania
przedstawimy dostępne oferty
załatwimy wszystkie formalności

otrzymasz od nas zwrot kosztów ubezpieczenia
nieruchomości oraz jej wyceny*Pole wymagane