Nowa oferta kredytu gotówkowego

0

Wprowadzona przez Santander Bank nowa oferta kredytu gotówkowego to w zasadzie niewielka korekta obowiązującej poprzednio oferty. Jak łatwo się domyśleć została ona spowodowana obniżeniem stóp procentowych. Bank dzieli swoją ofertę na dwie grupy: A i B. Zmiany zostały wprowadzone tylko w grupie B, w której oprocentowanie wynosiło 9,49%, a więc więcej niż maksymalny limit wynoszący obecnie 9%. Sprawdzamy więc, ile teraz kosztuję kredyt gotówkowy w Santanderze.

Kto dostanie kredyt gotówkowy w Santander Banku?

Zanim policzymy i sprawdzimy koszty zobaczmy kto może się starać i uzyskać kredyt w Santanderze. Jak we wszystkich bankach, najbardziej oczekiwanym przez Santandera klientem są osoby, które uzyskują dochody z tytułu umów o pracę oraz emerytur. Bank akceptuje także osoby wykonujące tak zwane wolne zawody, a więc na przykład: lekarzy, architektów, notariuszy, komorników itp.

Poza wymienionymi, bank akceptuje również uzyskiwanie dochodów z takich źródeł jak:

 • Umowy zlecenie/ o dzieło
 • Renty
 • Wynajem nieruchomości
 • Działalność gospodarcza
 • Rolnicy
 • Marynarze

Sposób uzyskiwania dochodów oraz status klienta mają wpływ na maksymalną możliwą kwotę kredytu oraz długość okresu kredytowania. Bank dzieli klientów na klientów:

 • Wewnętrznych, a więc posiadających w banku aktywne konto osobiste z wpływami lub dowolny produkt kredytowy od min. 3 miesięcy
 • Zewnętrznych, a więc takich, którzy nie spełniają definicji klienta wewnętrznego
 • VIP, którzy uzyskują dochód w wysokości minimum 10 000 PLN netto oraz klientów Santander Banku z segmentu Select lub Private Banking.

Maksymalna kwota kredytu i okres kredytowania w Santanderze

Przynależność do określonej grupy zawodowej determinuje nam kwotę kredytu, która może wynieść od 2 000 złotych do nawet 300 000 złotych brutto, a więc wraz z kredytowanymi kosztami typu prowizja. Maksymalna kwota w wysokości 300 000 złotych dostępna jest tylko dla klientów VIP. Klienci wewnętrzni mogą uzyskać maksymalnie 250 000 złotych, a zewnętrzni 200 000 złotych.

Oficjalnie maksymalny okres kredytowania to dziesięć lat, jednak bank preferuje udzielanie kredytów na okres maksymalnie ośmiu lat. W przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą maksymalny i nieprzekraczalny okres to osiem lat.

Aby uzyskać kredyt w Santanderze trzeba uzyskiwać minimalny dochód, który w przypadku rolników wynosi 1 500 złotych, dla osób prowadzących działalność gospodarczą jest to kwota 3 000 złotych, a dla pozostałych źródeł dochodów 2 000 złotych.

Ile kosztuje kredyt gotówkowy w Santander Banku?

Nowa oferta kredytu gotówkowego w Santanderze tak jak poprzednio dzieli swoją ofertę gotówkową na Grupę A oraz Grupę B. A oto jak one wyglądają i ile kosztują.

Kredyt gotówkowy – Grupa A

Oferty z Grupy A są trzy i różnią się od siebie kombinacją wysokości oprocentowania oraz kosztu prowizji za udzielenie kredytu. Mamy do wyboru następujące opcje:

Oferta Oprocentowanie Prowizja
Oferta nr 1 8,49% 7,99%
Oferta nr 2 7,99% 8,99%
Oferta nr 3 6,99% 9,99%

Nie trudno zauważyć, że jeżeli chcemy uzyskać niższe oprocentowanie to zapłacimy wyższą prowizję. Która wersja bardziej się opłaca? Szczegółowe wyliczenia znajdziecie na końcu tekstu.

Kredyt gotówkowy – Grupa B

W ofercie z Grupy B wysokość oprocentowania to zawsze 8,82%, a oferty różnią się wyłącznie wysokością prowizji, która może wynieść od 3,99% do 9,99% ze skokiem co 1%. Wysokość prowizji dla klienta zależy wyłącznie od woli doradcy bankowego lub pośrednika, u którego składamy wniosek.

W przypadku ofert z Grupy A wybór opcji należy do klienta.

Podsumowanie kosztów kredytu gotówkowego w Santander Banku

Założenia:

 • Wartość pożyczki: 20 000 złotych
 • Okres kredytowania: 3 lata
 • Prowizja: kredytowana (zwiększa kwotę pożyczki)

Dla ofert z Grupy B prezentujemy te z najniższą i najwyższą prowizją, aby dokładnie pokazać jakie są różnice pomiędzy tymi ofertami.

Oferta Oprocentowanie Prowizja Rata Suma kosztów*
Grupa A – oferta 1 8,49% 7,99% 682 PLN 4 541 PLN
Grupa A – oferta 2 7,99% 8,99% 683 PLN 4 587 PLN
Grupa A  – oferta 3 6,99% 9,99% 679 PLN 4 448 PLN
Grupa B  – oferta 1 8,82% 3,99% 660 PLN 3 747 PLN
Grupa B  – oferta 2 8,82% 9,99% 698 PLN 5 117 PLN

*Suma kosztów obejmuje: odsetki oraz prowizję za udzielenie kredytu.

Pomiędzy ofertami z grupy A różnice w wysokości raty i łącznych kosztach są niewielkie. Najtańsza jest oferta numer 3 z najwyższa prowizją. Trzeba pamiętać, że im dłuższy okres kredytowania, tym bardziej opłaca się wziąć pod uwagę ofertę z niższym oprocentowaniem. Po pierwsze dlatego, że jest niższy koszt odsetkowy, a po drugie, nawet jeśli spłacimy kredyt wcześniej to bank będzie zobowiązany do zwrotu proporcjonalnej części prowizji. W kredytach z grupy B wszystko zależy od naszych możliwości negocjacyjnych. Im niższa prowizja, tym lepiej.

Sprawdź pozycję oferty Santander Banku w naszym rankingu kredytów gotówkowych.

Dodaj Komentarz