Nowa oferta pożyczki gotówkowej w ING

0
O dzisiaj dostępna jest nowa oferta pożyczki gotówkowej w ING z oprocentowaniem od 7,49%. Oferta kierowana jest zarówno do klientów banku, jak i osób nie posiadających z bankiem żadnych relacji. Podane powyżej oprocentowanie to najtańsza możliwa w standardzie oferta. Ostateczna oferta którą otrzymuje klient, uzależniona jest od kilku czynników, choćby tego czy jesteśmy klientem banku ING.

Informacje podstawowe o ofercie pożyczki gotówkowej w ING

Nowa oferta pożyczki gotówkowej w ING dostępna jest już dla osób zarabiających 800 złotych netto. Wartość pożyczki może wynieść od 1 000 do 160 000 złotych. Klienci z segmentów Premium, Private Banking oraz Wealth Management mogą pożyczyć nawet 250 000 złotych. Dostępne okresy kredytowania to od 3 do 96 miesięcy, z tym że dla pożyczek gotówkowych z okresem kredytowania do 3 lat oprocentowanie jest stałe. Natomiast dla dłuższych pożyczek bank oferuje oprocentowanie zmienne, a więc sumę stałej marży powiększonej o stopę referencyjną NBP (obecnie 1,5%). Spłata pożyczki gotówkowej w ING odbywa się w ratach równych. Do pożyczki może przystąpić maksymalnie dwóch pożyczkobiorców, którzy nie muszą być ze sobą spokrewnieni.

Oprocentowanie pożyczki w ING

Bank uzależnia warunki cenowe pożyczki gotówkowej przede wszystkim od tego, czy jesteśmy stałym klientem banku oraz od kwoty pożyczki.

Klient stały do dla ING to:

 • klient terminowo regulujący wszelkie dotychczasowe zobowiązania wobec ING
 • rachunek nie jest obciążony tytułami wykonawczymi i egzekucyjnymi
 • posiadający w ING Banku Śląskim: KONTO PREMIUM
 • lub od minimum 3 miesięcy inny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy
 • lub rachunek oszczędnościowy pod warunkiem, że na rachunek regularnie od 3 miesięcy wpływają środki z tytułu uzyskiwanego dochodu.

Jeżeli chodzi o oprocentowanie to klient zewnętrzny uzyska ofertę na poziomie 8,99% bez względu na kwotę pożyczki. Klient stały dla pożyczek o wartości do 5 000 złotych uzyska oprocentowanie na tym samym poziomie. Dla wyższych kwot będzie ono nieco niższe. Na przykład dla pożyczki o wartości powyżej 30 000 złotych oprocentowanie spada do 7,49%. Może 1,5% to nie dużo, ale przy pożyczce o wartości 50 000 złotych na okres 5 lat różnica w koszcie odsetkowym wyniesie 2  160 złotych.

Standardowe oprocentowanie pożyczki gotówkowej w ING może być obniżone dodatkowo o 0,25% dla pracowników banków notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych (w tym ING Banku).

Prowizja za udzielenie pożyczki w ING

Prowizja za udzielnie pożyczki w przeciwieństwie do oprocentowania nie jest uzależniona od segmentu klienta, lecz od tego czy dodatkowo zakupimy pakiet ubezpieczeń. Jest to polisa zapewniająca spłatę pożyczki na wypadek śmierci, utraty dochodów lub niezdolności do pracy. Miesięczny koszt takiego ubezpieczenia to 0,28% od kwoty pożyczki i jest ono dostępne dla pożyczek o wartości do 100 000 złotych. W przypadku przystąpienia do pożyczki dwóch osób koszt ubezpieczenia jest o połowę niższy.

Wysokość prowizji dla pożyczek bez ubezpieczenia wynosi od 7,99% dla pożyczek do 5 000 złotych do 4,99% dla pożyczek o wartości powyżej 100 000 złotych. Dla pożyczek z ubezpieczeniem wartości te wynoszą od 5,99% do 3,99%. Należy dodać, że prowizja za udzielnie pożyczki może być skredytowana.

Podsumowanie kosztów pożyczki w ING

Założenia:

Wartość pożyczki: 20 000 złotych

Okres kredytowania: 5 lat

Segment klienta: zewnętrzny, 1 osoba

Łączne koszty dla pożyczki z ubezpieczeniem wyniosą 9 162,20 złotych*

Łączne koszty dla pożyczki bez ubezpieczenia wyniosą 6 202,20 złotych*

*Suma kosztów obejmuje: odsetki, prowizję za udzielenie oraz koszt ubezpieczenia.

Zalety pożyczki gotówkowej w ING

Do głównych zalet pożyczki w ING możemy na pewno zaliczyć:

 • Możliwość skredytowania prowizji
 • Szeroki wachlarz akceptowanych dochodów, w tym dochody w walucie, emerytury i renty zagraniczne nie tylko z krajów UE,
 • Akceptacja dochodów z tytułu alimentów jako dodatkowego dochodu
 • Niezależnie od kwoty bank nie wymaga zgoda współmałżonka
 • Możliwość kredytowania dwóch niespokrewnionych osób
 • Różne sposoby dokumentowania dochodu – oprócz zaświadczeń o zarobkach także PIT lub wyciągi z rachunku
 • Nie jest określony maksymalny wiek pożyczkobiorców

Dodaj Komentarz

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

przeanalizujemy Twoje oczekiwania
przedstawimy dostępne oferty
załatwimy wszystkie formalności

otrzymasz od nas zwrot kosztów ubezpieczenia
nieruchomości oraz jej wyceny*Pole wymagane