Nowa pożyczka w Alior Banku – Pożyczka Express

0

Od 3 lutego w oddziałach banku oraz u pośredników dostępna będzie nowa pożyczka gotówkowa w Alior Banku pod nazwą Pożyczka Express. To już trzecia oferta pożyczkowa w Aliorze, która jest skierowana do wszystkich segmentów klientów. Funkcjonujące dotychczas oferty to oferta standardowa oraz oferta o nazwie „Niska rata”. Bank ma w zanadrzu także dwie dodatkowe oferty: dla klientów z segmentu VIP oraz klientów, którzy mają już w banku kredyt hipoteczny.

Dla kogo pożyczka gotówkowa w Alior Banku?

Aby uzyskać pożyczkę w Alior Banku trzeba mieć od 18 do 80 lat (w momencie spłaty kredytu) i posiadać stałe źródło dochodów. Alior Bank akceptuje wiele różnych źródeł dochodów, począwszy od tych najbardziej standardowych, jak umowy o pracę, aż po nietypowe źródła.

Nietypowe źródła dochodów, które akceptuje Alior to między innymi:

  • Okresowe umowy na zastępstwo
  • Działy specjalne produkcji rolne
  • Dotacje unijne do gospodarstw rolnych
  • Dochody z najmu
  • Renty socjalne

Minimalny wymagany dochód netto to 500 złotych na osobę miesięcznie. Kwota 500 złotych to także minimalna wartość pożyczki w Alior Banku.

Maksymalna kwota wynosi 200 000 złotych, ale dla osób prowadzących działalność gospodarczą ograniczona jest do 100 000 złotych. Prowizja za udzielenie kredytu jest również kredytowana, więc w maksymalnych kwotach kredytu musi zawierać się także prowizja.

Okres kredytowania to od 3 do 144 miesięcy, choć dla osób z najniższą oceną scoringową jest on ograniczony do 84 miesięcy.

Ile kosztuje pożyczka gotówkowa w Alior Banku?

UWAGA: prezentowane poniżej warunki cenowe i koszty ofert zostały zaktualizowane po obniżeniu od 18 marca stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej i zmianie oferty przez bank.

W Alior Banku nie ma segmentacji klientów według kryteriów znanych z innych banków. Najczęściej segmentację klientów banki opierają na kryterium zamożności: wysokość dochodów i/lub zgromadzonych przez nich aktywów. W Aliorze (poza ofertą zwaną jako VIP) przyjęto inne rozwiązanie, uzależniając ofertę cenową dla klienta od jego oceny scoringowej ( ocena historii kredytowej).

Oprocentowanie dla wszystkich ofert pożyczek w Aliorze jest takie samo i wynosi 9%. Oferty różnią się od siebie tylko wysokością prowizji za udzielenie pożyczki, na którą ma także wpływ ocena scoringowa.

Oferta standardowa, Niska Rata oraz Pożyczka Express

Wprowadzana właśnie nowa pożyczka gotówkowa w Alior Banku, a więc Pożyczka Express to jedna z trzech ofert dostępnych dla każdego z klientów. Oferta standardowa oraz oferta Niska Rata uzależniają wysokość prowizji od scoringu, a w Pożyczce Express prowizja jest taka sama bez względu na ocenę klienta.

Oferta Oprocentowanie Prowizja
Standardowa 9% Od 17,90 do 20,90%
Niska Rata 9% Od 12,90 do 14,90%
Pożyczka Express 9% 4,99%

Oferta VIP oraz Oferta hipoteczna

Warunkiem skorzystania z Oferty hipotecznej jest posiadanie przez klienta aktywnego kredytu hipotecznego, bądź pożyczki hipotecznej oraz minimalnego dochodu gospodarstwa domowego na poziomie 5 000 złotych netto. Dla pojedynczych osób minimalny dochód netto to 4 000 złotych.

W przypadku oferty VIP Pożyczka minimalny dochód gospodarstwa domowego to 6 000 złotych netto, a dla pojedynczych osób 5 000 złotych netto.

Koszty tych ofert te są dokładnie takie same i przedstawiają się następująco:

Oferta Oprocentowanie Prowizja
Oferta hipoteczna 9% Od 6,90 do 8,90%
VIP Pożyczka 9% Od 6,90 do 8,90%

Wysokość prowizji także jest uzależniona od oceny scoringowej klienta.

Porównanie kosztów pożyczek w Alior Banku

Założenia:

  • Wartość pożyczki: 20 000 złotych
  • Okres kredytowania: 3 lata
  • Prowizja: minimalna dla oferty – kredytowana
Oferta Oprocentowanie Prowizja Rata Suma kosztów
Standardowa 9% 17,90% 750 PLN 6 994 PLN
Niska Rata 9% 12,90% 718 PLN 5 849 PLN
Pożyczka Express 9% 4,99% 668 PLN 4 038 PLN
Oferta hipoteczna/VIP 9% 6,99% 680 PLN 4 496 PLN

Nie jest zaskoczeniem, że Pożyczka Express jest najtańszą ofertą ze wszystkich porównywanych, gdyż ma najniższą prowizję za udzielenie. Co ciekawe jest ona także tańsza od oferty VIP oraz Oferty hipotecznej.

Dodaj Komentarz