Pożyczka ekspresowa w Pekao – oferta specjalna

0

Od 1 września dostępna jest nowa „Pożyczka ekspresowa” w Pekao SA. Bank nazywa swoje oferty promocyjne „ofertami specjalnymi”, czyli innymi od standardowych. Dotyczy to zarówno pożyczek gotówkowych, jak i kredytów hipotecznych, które zazwyczaj mają jedną nazwę, ale w której zmieniają się czasowo warunki. To chyba prostsze rozwiązanie niż comiesięczne wymyślanie nowych nazw ofert, przy zazwyczaj niezmienionych warunkach cenowych. No dobrze, ale czy ta oferta jest rzeczywiście taka specjalna? Zobaczmy.

Pożyczka ekspresowa w Pekao – informacje podstawowe

Minimalna wartość pożyczki w Pekao to 1 000 złotych, a maksymalna może wynieść nawet 150 000 złotych. Nie ma przy tym znaczenia, czy jesteś klientem banku, czy klientem zewnętrznym. Dostępne okresy kredytowania to od 12 do nawet 120 miesięcy. Najdłuższy okres dostępny jest dla pożyczek o wartości powyżej 30 000 złotych. Dodatkowo wnioskodawcy muszą uzyskiwać dochody z tytułu umowy o pracę w kraju lub renty, krajowej/zagranicznej na czas nieokreślony lub na czas określony dłuższy od okresu, na który udzielono pożyczki lub dochody z tytułu emerytury krajowej/zagranicznej. Jeżeli chcesz pożyczyć mniej niż 30 000 złotych i/lub nie spełniasz warunku źródła dochodu to maksymalny okres pożyczki to 96 miesięcy, a więc 8 lat.

Ważna informacja: przy wnioskowaniu przez jednego z małżonków maksymalna kwota pożyczki to 30 000 złotych. Przy wyższej wartości konieczne jest złożenie wniosków przez obu małżonków, chyba że obowiązuje rozdzielność majątkowa (akt notarialny lub postanowienie sądu) lub orzeczenie o separacji (orzeczenie sądu). Dla jednej osoby suma wnioskowanej pożyczki oraz pożyczek już zaciągniętych jednoosobowo nie może przekroczyć łącznie 30 000 złotych.

Spłata pożyczki ekspresowej w Pekao odbywa się zawsze w ratach równych. Pożyczka może być przeznaczona na dowolny cel konsumpcyjny lub spłatę zobowiązań w innych bankach. Skredytować możemy także pokrycie kosztów samej pożyczki w postaci prowizji za jej udzielnie, a także ewentualnego ubezpieczenia CPI, o którym piszemy dalej. Maksymalny wiek pożyczkobiorcy w momencie jej spłaty nie może przekroczyć 75 lat. W przypadku przystępowania do pożyczki więcej niż jednej osoby, każda musi ten warunek spełniać.

Pożyczka ekspresowa w Pekao – koszty

Warunki cenowe pożyczki ekspresowej w wersji standardowej nie są w żaden sposób uzależnione od tego, czy jesteśmy stałym klientem banku. Klienci zewnętrzni mają takie same warunki cenowe i to bez względu na kwotę pożyczki. W ofercie standardowej oprocentowanie pożyczki ekspresowej wynosi 10% (maksymalny możliwy koszt), a prowizja za udzieleni pożyczki 9,99%. Pożyczka może być udzielona osobie, która nie ma konta w Pekao, a kwota pożyczki może zostać przelana przez bank na konto w innym banku.

Dla pożyczki ekspresowej w ofercie specjalnej oprocentowanie obniżono do 8,99%, zaś prowizja może wynieść od 6 do 12%. Jednak uzyskanie oferty specjalnej wymaga spełnienia dodatkowych warunków, przede wszystkim założenia w Pekao konta. Ponadto bank oczekuje zasilania tego rachunku wynagrodzeniem przekazywanym od pracodawcy. Chodzi o dochody uzyskiwane na podstawie umowy o pracę lub emerytury/renty lub dochody uzyskiwanymi z innych tytułów. Minimalne wpływy w wysokości co najmniej dwukrotności pierwszej raty kapitałowo-odsetkowej, ale nie mniej niż 1 500 złotych miesięcznie. Zasilanie konta poprzez wpływ wynagrodzenia jest przez Pekao weryfikowane w całym okresie spłaty pożyczki i jeżeli bank stwierdzi, że nie spełniamy tego warunku wówczas oprocentowanie pożyczki zostanie podniesione o 1%. Wymagane jest także udzielenie bankowi zgód na w zasadzie wszelką działalność marketingową wobec klienta.

Podsumowanie kosztów pożyczki ekspresowej w Pekao

Założenia, które niezmiennie są takie same dla wszystkich pożyczek, które oceniamy:

 • Wartość pożyczki: 20 000 złotych
 • Okres kredytowania: 5 lat
 • Segment klienta: zewnętrzny, 1 osoba
 • Łączne koszty dla pożyczki z ubezpieczeniem „Życie plus” wyniosą 10 184,20 złotych*
 • Łączne koszty dla pożyczki bez ubezpieczenia wyniosą 6 104,20 złotych*
 • Łączne koszty dla pożyczki w ofercie standardowej wyniosą 7 494,45 złotych*
*Suma kosztów obejmuje: odsetki, prowizję za udzielenie w opcji minimalnej oraz koszt ubezpieczenia (jeżeli dotyczy).

Zalety pożyczki ekspresowej w Pekao

Do głównych zalet pożyczki ekspresowej możemy na pewno zaliczyć:

 • Maksymalna kwota nawet do 150 000 złotych
 • Brak zgody współmałżonka nawet do pożyczki w wysokości 30 000 złotych
 • Dowolny cel kredytowania
 • Szybka decyzja – często tego samego dnia
 • Uproszczony proces kredytowy dla klientów posiadających rachunek osobisty w banku z regularnymi wpływami z tytułu wynagrodzenia / emerytury.
 • W przypadku klientów spoza banku wystarczy udokumentować historię wpływów na rachunek w innym banku za okres 6 miesięcy
 • Akceptacja pożyczek dla osób pracujących za granicą

Okres obowiązywania oferty specjalnej

Oferta specjalna pożyczki ekspresowej obowiązuje do 31 grudnia 2019 roku.

Dodaj Komentarz

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

przeanalizujemy Twoje oczekiwania
przedstawimy dostępne oferty
załatwimy wszystkie formalności

otrzymasz od nas zwrot kosztów ubezpieczenia
nieruchomości oraz jej wyceny*Pole wymagane