Ranking kredytów gotówkowych

Jesień to bardzo często okres wzmożonych potrzeb gotówkowych, więc aktualny ranking kredytów gotówkowych podpowie gdzie znaleźć najlepsze oferty. Wzrost sprzedaży kredytów gotówkowych widać wyraźnie w statystykach banków ich udzielających. I nie ma się co dziwić, gdyż kredyty są dobrym i często przez nas wykorzystywanym rozwiązaniem w takich sytuacjach. Oczywiście mając określone potrzeby gotówkowe najczęściej zaczynamy od rozpoznania oferty własnego banku, jednak czy to zawsze najlepsza (czytaj najtańsza) opcja? To oczywiście zależy od polityki każdego z banków: czy chce pozyskać nowych klientów, zmuszając ich często przy tym np. do założenia rachunku, czy też bardziej docenić wiernych klientów, którzy już jakieś relacje z bankiem mają. Zawsze warto sprawdzić dostępne na rynku oferty, gdyż jeśli już pożyczać to pożyczać oszczędnie.

Najlepsze aktualnie kredyty gotówkowe

Jeśli pożyczanie ma być oszczędne to oczywiście nasz ranking został oparty na najważniejszym elemencie, a więc na sumie kosztów kredytu, na który składają się:

  • prowizja za udzielenie kredytu – jednorazowa opłata za udzielenie kredytu, która może być zapłacona gotówką przez klienta, potrącona z kwoty udzielonego kredytu lub doliczona do kwoty kredytu. W naszym rankingu zakładamy, że prowizja płacona jest przez klienta gotówką.
  • koszt odsetek – główny koszt kredytu wynikający z wysokości oprocentowania, którego maksymalna wartość może wynieść obecnie 10% w skali roku. Większość kredytów gotówkowych spłacana jest w ratach równych i właśnie dla rat równych został przygotowany ranking

W niektórych ofertach banki proponują lub nawet wymagają zakupu na przykład dodatkowego ubezpieczenia na życie.

Tradycyjnie już szukamy kredytu dla przysłowiowego Kowalskiego, który:

  • chciałby pożyczyć 20 000 złotych
  • spłacić kredyt w okresie 3 lat.

Ocenimy kwotę jaką będzie musiał oddać bankowi po tym okresie i ile będzie wynosiła miesięczna rata. Co ważne w naszym rankingu uwzględniamy różne pakiety ofert występujące w bankach. Należy pamiętać, że w przypadku wielu banków ostateczny koszt kredytu gotówkowego może zależeć od oceny scoringowej klienta. Maksymalna wysokość kosztu odsetkowego nie może aktualnie przekroczyć 10% w skali roku, jednak banki mogą nam zaproponować na przykład wyższą prowizję za udzielenie kredytu lub dodatkowe ubezpieczenie i finalny koszt oferty, którą uzyskamy będzie odbiegał od kosztów standardowych prezentowanych w poniższym rankingu kredytów gotówkowych.

A oto najlepsza dziesiątka naszego rankingu kredytów gotówkowych, według stanu na dzień 4 listopada 2019:

Bank Prowizja Oprocentowanie Rata Suma kosztów
Credit Agricole 0,00% 7,99% 626 PLN 2 558 PLN Weź pożyczkę
Alior Bank 0,00% 9,5% 640 PLN 3 063 PLN Weź pożyczkę
Citihandlowy 6,00% 5,99% 608 PLN 3 100 PLN Weź pożyczkę
Santander 5,99% 7,99% 626 PLN 3 756 PLN Weź pożyczkę
BNP Paribas 11,90% 4,40% 594 PLN 3 765 PLN Weź pożyczkę
PKO BP 5,99% 8,99% 635 PLN 4 090 PLN Weź pożyczkę
Pekao 6,00% 8,99% 635 PLN 4 092 PLN Weź pożyczkę
Millennium 9,99% 7,99% 626 PLN 4 556 PLN Weź pożyczkę
Eurobank 7,46% 10% 645 PLN 4 724 PLN Weź pożyczkę
mBank 0,00% 9,99% 645 PLN 4 798 PLN Weź pożyczkę

Najtańszą ofertą i liderem rankingu kredytów gotówkowych jest obecnie bank Credit Agricole z ofertą promocyjną o nazwie „W sumie korzystna pożyczka do 20 tys. ”.

Promocja w Credit Agricole trwa do 30 listopada i dotyczy pożyczki gotówkowej na kwotę do 20 000 złotych i terminem spłaty do 60 miesięcy. Może z niej skorzystać klient, który ma konto w banku Credit Agricole lub otworzy je najpóźniej w dniu zawarcia umowy pożyczki oraz przed dniem złożenia wniosku o pożyczkę nie był stroną umowy z bankiem Credit Agricole o inny produkt kredytowy. Warunek posiadania konta nie obowiązuje, jeśli umowa pożyczki zostanie zawarta przez serwis telefoniczny banku. W przypadku kredytów o wartości wyższej niż 20 000 złotych oprocentowanie pożyczki w Credit Agricole wzrasta do 9,99%, ale prowizja nadal wynosi okrągłe 0%. W Credit Agricole pożyczymy maksymalnie 150 000 złotych na okres 10 lat.

Drugie miejsce w rankingu kredytów gotówkowych z minimalnie wyższym kosztem zajmuje Alior Bank z ofertą „Pożyczki internetowej”.

Pożyczka ta dostępna jest wyłącznie przez internet dla nowych klientów, którzy wcześniej nie korzystali z innych usług instytucji. Jest to więc oferta, która ma ściągnąć klientów do banku i przekonać ich do założenia konta, które w tym wypadku jest wymagane. Maksymalna wartość pożyczki to 200 000 złotych, a można ją uzyskać na maksymalny okres 10 lat.

Trzecie miejsce w rankingu kredytów gotówkowych z minimalnie wyższym kosztem od Aliora zajmuje CitiHandlowy. W kolejnych dwóch bankach łączne koszty są już o około 20% wyższe niż w pierwszej trójce, a ostatni w naszym rankingu bank mBank jest ponad dwukrotnie droższy od zwycięzcy rankingu.

UWAGA: Ranking i wszystkie znajdujące się w nim wyliczenia zostały przygotowane wewnętrznie przez redakcję i w sposób maksymalnie rzetelny, bez wpływu żadnego z ocenianych przez nas banków.