BIK Analizator Kredytowy.

0
Niewiele osób jeszcze o tym wie, ale dla każdego potencjalnego kredytobiorcy dostępny jest w BIK Analizator Kredytowy. Narzędzie to w prosty i szybki sposób pomoże obliczyć, na jaki kredyt nas stać. Niestety nie jest bezpłatne. Choć sama rejestracja, a więc założenie konta jest bezpłatne, to aby uzyskać kalkulację, należy dokonać opłaty za aktualny raport z … Biura Informacji Kredytowej.

Analizator kredytowy BIK to nie tylko kalkulator

Analizator kredytowy bierze on pod uwagę faktyczną historię kredytową znajdującą się w raporcie BIK oraz wysokość rat i limitów obecnie spłacanych kredytów. Dzięki temu otrzymujemy wiarygodne obliczenia szans na kredyt bankowy. Analizator ostrzega także przed ryzykiem nadmiernego zadłużenia. Dlatego jest idealnym narzędziem dla osób, które planują rozważnie zaciągnąć kredyt i solidnie się do tego przygotować.

Jak działa Analizator Kredytowy?

Po podaniu podstawowych danych niezbędnych do kalkulacji, Analizator ocenia sytuację finansową klienta i szanse na kredyt w oparciu o cztery kategorie informacji: dotychczasową terminowość spłat, ocenę wiarygodności (scoring), relację wydatków do dochodów oraz obciążenie kredytami. Wyniki są prezentowane w prostej formie graficznej, przy wykorzystaniu intuicyjnej kolorystyki: kolor czerwony to niskie szanse, pomarańczowy – średnie, a zielony to wysokie prawdopodobieństwo otrzymania pożądanego kredytu. Dla przykładu, Analizator wskaże niskie szanse na kredyt, gdy odnotuje w historii kredytowej duże opóźnienie spłat. Małe szanse mogą wynikać też np. ze zbyt dużych wydatków związanych z kredytem w stosunku do dochodów. Warto podkreślić, że jeśli algorytm Analizatora zauważy jednak, że można zwiększyć szanse na otrzymanie kredytu, to zaproponuje opcje i pozwoli ponownie przeliczyć wyniki.

Przeczytaj także: Jak długo BIK przechowuje dane?

Należy zaznaczyć, że BIK nie pełni funkcji pośrednika ani nie wskazuje konkretnych ofert bankowych. Narzędzie BIK ma charakter poglądowy, decyzję zawsze podejmuje bank, do którego składamy wniosek o kredyt gotówkowy lub hipoteczny. Analizator nie bierze pod uwagę żadnych konkretnych parametrów ofert bankowych. W związku z tym, dokonując kalkulacji stosuje pewne uśrednienie.

Analizator przyjmuje następujące koszty kredytu do obliczeń:

  • kredyt konsumpcyjny: oprocentowanie 6,7%, prowizja 6,5%
  • kredyt mieszkaniowy: oprocentowanie 3,9%, prowizja 1,2%

W obu rodzajach kredytu zakładane są stałe raty kapitałowo-odsetkowe.

Użytkownik musi także wprowadzić dane na temat swoich przychodów, wydatków oraz liczby osób na utrzymaniu. Są one niezbędne do obliczenia zdolności kredytowej. Pamiętajmy także, że do wykonania kalkulacji potrzebny jest aktualny, a więc nie starszy niż 7 dni raport BIK. Jednorazowy koszt raportu to 39 złotych.

Więcej informacji na bik.pl

Dodaj Komentarz

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

przeanalizujemy Twoje oczekiwania
przedstawimy dostępne oferty
załatwimy wszystkie formalności

otrzymasz od nas zwrot kosztów ubezpieczenia
nieruchomości oraz jej wyceny*Pole wymagane