Dni otwarte kredytu hipotecznego w Pekao

0

Od 7 do 16 listopada trwa promocja Dni otwarte kredytu hipotecznego w Pekao. Oczywiście to bardzo krótki okres na przygotowanie i złożenie w banku kompletnego wniosku kredytowego. Na szczęście z oferty promocyjnej będzie można skorzystać, jeżeli w tym okresie doradca w banku lub pośrednik kredytowy wyda nam formularz informacyjny. Na złożenie wniosku będziemy mieli jeszcze dwa tygodnie. Bank kilka razy w roku wprowadza taką krótką ofertę promocyjną, z reguły polegającą na nieco niższych marżach, więc przyjrzyjmy się jej bliżej.

Warunki promocji Dni otwarte kredytu hipotecznego w Pekao

Obecnie podstawową ofertą kredytu hipotecznego w Pekao jest oferta „Mieszkam spokojnie”, która występuje w dwóch odsłonach: w wersji pakietu podstawowego oraz z tak zwanym ubezpieczeniem CPI. Przy zastosowaniu ubezpieczenia niskiego wkładu własnego oferta ta dostępna jest z LTV na poziomie 90%. W przypadku Dni otwartych bank wymaga 20% wkładu bez takiej możliwości.

Dodatkowo, aby skorzystać z oferty Dni otwarte trzeba wraz z kredytem hipotecznym skorzystać z innych produktów banku, a są nimi:

  • założenie konta typu ROR wraz z kartą debetową, które będzie regularnie zasilane kwotą wynagrodzenia w wysokości co najmniej dwukrotności pierwszej raty kredytu hipotecznego,
  • aktywacja dostępu do rachunku za pomocą aplikacji PeoPay lub Pekao24,
  • posiadanie lub zakup karty kredytowej,
  • zakup w banku ubezpieczenia kredytowanej nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych przez cały okres kredytowania,
  • zakup ubezpieczenia CPI do kredytu.

Ubezpieczenie CPI jest to ubezpieczenie od utraty dochodu/pracy oraz śmierci jako następstwa nieszczęśliwego wypadku. Umowa jest zawierana na okres 4 lat, a koszt ubezpieczenia jest zawsze taki sam i wynosi 1,9656% od kwoty kredytu. Maksymalna kwota kredytu do której można skorzystać z tego ubezpieczenia to 1 400 000 złotych.

Kredytobiorca musi spełnić łącznie wszystkie powyższe warunki. Jeżeli w okresie spłaty kredytu zrezygnujemy z karty kredytowej lub ubezpieczenia nieruchomości to za brak każdego z tych produktów bank podwyższy marżę.

Ostatni warunek to zawarcie umowy kredytu hipotecznego nie później niż do 27 stycznia 2020 roku.

Warunki cenowe Dni otwartych

Marża banku uzależniona jest od kwoty kredytu oraz posiadania minimum 20% wkładu własnego i wynosi:

Kwota kredytu do 200 000 zł Kredyt od 200 000 do 400 000 zł Kwota kredytu powyżej 400 000 zł Prowizja
1,85% 1,75% 1,69% 1,15%

Porównanie kosztów ofert „Mieszkam spokojnie” i „Dni otwarte”

Przyjmujemy takie same założenia jak w naszym rankingu kredytów hipotecznych, a więc:

  • Wartość kredytu: 340 000 złotych
  • Okres kredytowania: 30 lat
  • Wkład własny: 20%
  • Ubezpieczenie CPI: kredytowane
Oferta – warunki Marża Prowizja Rata Odsetki Całkowity koszt po 30 latach Całkowity koszt po 6 latach
Pekao
Dni otwarte
1,75% 3 910 zł 1 551 zł 211 735 zł 233 974 zł 81 939 zł
Pekao
Mieszkam spokojnie z CPI
1,79% 4 250 zł 1 559 zł 214 520 zł 237 099 zł 83 089 zł

Patrząc na podsumowanie kosztów widać wyraźnie, że oferta Dni otwarte nie odbiega znacząco od oferty Mieszkam spokojnie. Jedyna różnica to 0,04% w wysokości marży, co daje ok. 8 złotych na wysokości raty oraz niższa o 340 złotych prowizja.

Czy warto więc z niej skorzystać? Jeżeli jesteście zdecydowani na kredyt hipoteczny w Pekao i gotowi, by dość szybko składać wniosek to nawet te niewielkie oszczędności są ważne. Przecież chodzi o to by pożyczać oszczędnie, a oferta Dni otwarte kredytu hipotecznego w Pekao zajmuje obecnie piąte miejsce w naszym rankingu kredytów hipotecznych.

Dodaj Komentarz

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

przeanalizujemy Twoje oczekiwania
przedstawimy dostępne oferty
załatwimy wszystkie formalności

otrzymasz od nas zwrot kosztów ubezpieczenia
nieruchomości oraz jej wyceny*Pole wymagane