ING wraca do rankingu kredytów hipotecznych

0
Nowa oferta hipoteczna ING wraca do naszego rankingu kredytów hipotecznych.Wprowadzona właśnie kolejna odsłona oferty pod doskonale już znaną nazwą Najlepiej na swoim została znacząco przez bank poprawiona i to spowodowało, że po dłuższej przerwie ING jest znowu atrakcyjny cenowo. Przypomnijmy, że z rankingu kredytów hipotecznych z wkładem własnym na poziomie 20% bank wypadł na własne życzenie, podwyższając wymagany wkład do 30%. Jednak od początku września mimo obniżenia oczekiwań co do wkładu własnego bank nie wrócił do rankingu, gdyż był po prostu za drogi. Jak wygląda obecna oferta ING na tle rynku i na którym miejscu rankingu się znajdzie? Sprawdzamy.

Ile kosztuje nowa odsłona Najlepiej na swoim?

To, iż ING wraca do naszego rankingu kredytów hipotecznych spowodowane jest po prostu obniżeniem ceny kredytu, zarówno po stronie marży, jak i prowizji za jego udzielenie. Jak zawsze oferta ING dostępna jest w dwóch wariantach: z oprocentowaniem zmiennym oraz stałym przez okres 5 lat.

W każdym z tych wariantów dostępne są także dwie opcje. Możemy wybrać brak prowizji za udzielenie kredytu i nieco wyższą marżę lub niższą marżę, ale z prowizją na start. Opcje te nazywają się: Łatwy start” oraz „Lekka rata”.

Szczegółowe warunki cenowe oparte na oprocentowaniu zmiennym wyglądają następująco:

  • „Łatwy start”: marża 1,99% oraz prowizja za udzielenie kredytu w wysokości 0%

albo

  • „Lekka rata”: marża 1,85% oraz prowizja za udzielenie kredytu w wysokości 1,85%

W poprzedniej ofercie Łatwy start marża wynosiła 2,10%, a więc jest to spadek, aż o 0,11%. W Lekkiej racie marża i prowizja wynosiły 1,95%, a więc jest to spadek o 0,10%. To dużo.

Warunki cenowe dla oprocentowania stałego zmieniają się w cyklach cotygodniowych. Aktualna oferta dostępna jest na stronie banku pod tym LINKIEM.

Wymagania oferty „Najlepiej na swoim”

Niezmiennie, tak jak w poprzednich odsłonach ofert promocyjnych, nie zmieniają się wymagania i ograniczenia tych ofert. Aby skorzystać z oferty „Najlepiej na swoim” klient musi spełnić kilka poniższych warunków łącznie:

  • Minimalna kwota kredytu to 100 000 zł (włącznie), a maksymalna to 1 500 000 zł (włącznie),
  • Przed podpisaniem umowy o kredyt hipoteczny Klient musi posiadać lub założyć konto osobiste w banku z którego będą spłacane raty kredytu hipotecznego wraz z deklaracją comiesięcznych wpływów w kwocie minimum 2 000 złotych,
  • Kredytobiorca musi podpisać za pośrednictwem Banku umowę indywidualnego ubezpieczenia na życie (co najmniej jedna osoba zawierająca umowę o kredyt hipoteczny nie starsza niż 35 lat),
  • NOWOŚĆ: każdy klient podpisujący umowę kredytu hipotecznego musi posiadać system bankowości internetowej Moje ING i utrzymywać ją przez cały okres kredytowania.

W banku dostępnych jest kilka opcji ubezpieczenia na życie. Najtańsze ubezpieczenie to opcja Życie Plus z Nationale-Nederlanden. Dla kredytów o wartości do 700 000 złotych miesięczna składka wynosi 0,035% od aktualnego salda kredytu. Dla kredytów o wyższej wartości miesięczna składka to 0,055% od salda, ale oprócz ochrony życia zawiera także ubezpieczenie od ryzyka utraty pracy lub czasowej niezdolności do pracy.

ING wraca do rankingu kredytów hipotecznych na miejscu…?

Aby w sposób porównywalny ocenić ofertę wobec innych, dostępnych na rynku do ich oceny przyjmujemy zawsze takie same założenia jak w naszym rankingu kredytów hipotecznych, a więc:

  • Wartość kredytu: 340 000 złotych
  • Okres kredytowania: 30 lat
  • Wkład własny: 20%
Oferta – warunki Marża Prowizja Rata Odsetki Całkowity koszt po 20 latach Całkowity koszt po 6 latach
Łatwy start 1,99% 0 zł 1 301 zł 128 494 zł 144 318 zł 49 621 zł
Lekka rata 1,85% 6 290 zł 1 277 zł 119 795 zł 142 329 zł 53 197 zł

Różnica pomiędzy dwiema wersjami ofert po pełnym okresie spłaty 30 lat jest niewielka. W takim wypadku najlepiej wybrać ofertę Łatwy start, która jest wyraźnie tańsza w przypadku wcześniejszej spłaty.

Zobacz najbardziej aktualny ranking kredytów hipotecznych

Do ustalenia miejsca oferty w rankingu kredytów hipotecznych bierzemy pod uwagę całkowity koszt po pełnym okresie kredytowania. W związku z tym ING wraca do rankingu kredytów hipotecznych z ofertą Lekka rata na miejsce DRUGIE!

I warto zauważyć, że bank zajmuje miejsce NR 2 zarówno w rankingu kredytów z wkładem 20% na 30 lat, jak z wkładem 50% na 20 lat. W obu przypadkach pierwsze miejsce zajmuje Pekao Bank Hipoteczny.

Dodaj Komentarz

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

przeanalizujemy Twoje oczekiwania
przedstawimy dostępne oferty
załatwimy wszystkie formalności

otrzymasz od nas zwrot kosztów ubezpieczenia
nieruchomości oraz jej wyceny*Pole wymagane