Kredyt gotówkowy na PIT

0

Santander Bank, tak jak w poprzednich latach, wprowadził właśnie kredyt gotówkowy na PIT. Nie jest to nowa oferta, lecz po prostu uproszczona i wygodniejsza forma wnioskowania o kredyt gotówkowy w Santanderze. Prześwietlamy procedurę na PIT i samą ofertę kredytową.

Dla kogo jest kredyt gotówkowy na PIT

Oferta kredytu gotówkowego na PIT skierowana jest wyłącznie do osób, które uzyskują dochody z tytułu umowy o pracę i są w stanie przedstawić PIT-11. Nie jest przy tym wymagane przedstawianie zaświadczenia o zarobkach. Oprócz przedstawienia PIT-u wystarczy złożenie oświadczenia o wysokości dochodów przez samego kredytobiorcę. Oświadczenie takie składa się na formularzu banku. Na podstawie tych dwóch dokumentów oraz wniosku bank weryfikuje zdolność kredytową klienta i wydaje decyzję o przyznaniu kredytu.

Sama oferta kredytowa jest dokładanie taka sama, a różnica dotyczy wyłącznie braku konieczności dostarczania zaświadczenia o zarobkach od pracodawcy. Z uwagi na to, że parametry brzegowe oferty, choćby takie jak maksymalna kwota kredytu, uzależnione są od profilu klienta, przyjrzymy się ofercie dla dostępnej dla osób zatrudnionych na umowach o pracę.

Rodzaje klientów

Santander Banku dzieli klientów na wewnętrznych, zewnętrznych oraz VIP:

  • Klient wewnętrzny: to klient, który posiada w Santander Bank aktywne konto osobiste (wpływy) lub dowolny produkt kredytowy od min. 3 miesięcy
  • Klient zewnętrzny: to klient, który nie spełnia definicji klienta wewnętrznego
  • Klient VIP: to klient, który uzyskuje dochód w wysokości minimum 10 000 PLN netto (dochód może być sumą dochodów z kilku źródeł) oraz klient Santander Banku z segmentu Select lub Private Banking.

Dostępne kwoty kredytu i okresy kredytowania

Kredyt gotówkowy dla osób uzyskujących dochody z umów o pracę może wynieść od 2 000 złotych do nawet 300 000 złotych brutto. Przy czym maksymalna kwota w wysokości 300 000 złotych dostępna jest tylko dla klientów VIP. Klienci wewnętrzni mogą uzyskać maksymalnie 250 000 złotych, a zewnętrzni 200 000 złotych.

Maksymalny okres kredytowania to dziesięć lat, jednak w praktyce bank udziela kredytów na okres 96 miesięcy, a więc ośmiu lat. Wymagany minimalny dochód to 2 000 złotych.

Koszty kredytu gotówkowego na PIT

Oferta standardowa

Kredyt gotówkowy w ofercie podstawowej to oprocentowanie na poziomie 8,99%. Prowizja za udzielenie kredytu może wynieść od 3,99% do 9,99% ze skokiem co 1%. Wysokość prowizji dla klienta zależy wyłącznie od woli doradcy bankowego.

Oferty promocyjne

W ramach ofert promocyjnych możemy wybierać z trzech opcji różniących się wysokością oprocentowania oraz kosztem prowizji za udzielenie kredytu. Do wyboru są następujące opcje:

Oferta Oprocentowanie Prowizja
Oferta promocyjna nr 1 7,99% 5,99%
Oferta promocyjna nr 2 6,99% 7,99%
Oferta promocyjna nr 3 9,79% 1,99%

Rodzaj oprocentowania kredytów gotówkowych zależy od okresu kredytowania. Dla umów kredytowych na okres do 24 miesięcy oprocentowanie jest stałe, takie jak zostało wskazane w powyższej tabeli. Na przykład dla oferty promocyjnej nr 3 i umowie na okres do 24 miesięcy oprocentowanie wyniesie 9,79%.

Dla dłuższych niż 24 miesiące okresów bank stosuje oprocentowanie zmienne. Jego wysokość jest określona jako suma stopy referencyjnej NBP + marży w wysokości 8,29%.

Podsumowanie kosztów kredytu gotówkowego na PIT

Założenia:

  • Wartość pożyczki: 20 000 złotych
  • Okres kredytowania: 3 lata
  • Prowizja: kredytowana (zwiększa kwotę pożyczki)
Oferta Oprocentowanie Prowizja Rata Suma kosztów*
Standardowa 1 8,99% 3,99% 661 PLN 3 806 PLN
Standardowa 2 8,99% 9,99% 699 PLN 5 179 PLN
Oferta promocyjna nr 1 7,99% 5,99% 664 PLN 3 910 PLN
Oferta promocyjna nr 2 6,99% 7,99% 667 PLN 4 004 PLN
Oferta promocyjna nr 3 9,79% 1,99% 656 PLN 3 622 PLN

*Suma kosztów obejmuje: odsetki oraz prowizję za udzielenie kredytu.

Na łączną wartość kosztów główny wpływ mają nie odsetki, tylko wysokość prowizji za udzielenie kredytu. Jeżeli więc będziecie wybierać spośród ofert promocyjnych wybierzcie opcje z najniższą prowizją, a więc ofertę nr 3.Zobacz także miejsce kredytu gotówkowego w Santander banku w naszym rankingu kredytów gotówkowych.

Dodaj Komentarz