Kredyt gotówkowy na PIT

0

Santander Bank, tak jak w poprzednich latach, wprowadził właśnie kredyt gotówkowy na PIT. Nie jest to nowa oferta, lecz po prostu uproszczona i wygodniejsza forma wnioskowania o kredyt gotówkowy w Santanderze. Prześwietlamy procedurę na PIT i samą ofertę kredytową.

Dla kogo jest kredyt gotówkowy na PIT

Oferta kredytu gotówkowego na PIT skierowana jest wyłącznie do osób, które uzyskują dochody z tytułu umowy o pracę i są w stanie przedstawić PIT-11. Nie jest przy tym wymagane przedstawianie zaświadczenia o zarobkach. Oprócz przedstawienia PIT-u wystarczy złożenie oświadczenia o wysokości dochodów przez samego kredytobiorcę. Oświadczenie takie składa się na formularzu banku. Na podstawie tych dwóch dokumentów oraz wniosku bank weryfikuje zdolność kredytową klienta i wydaje decyzję o przyznaniu kredytu.

Sama oferta kredytowa jest dokładanie taka sama, a różnica dotyczy wyłącznie braku konieczności dostarczania zaświadczenia o zarobkach od pracodawcy. Z uwagi na to, że parametry brzegowe oferty, choćby takie jak maksymalna kwota kredytu, uzależnione są od profilu klienta, przyjrzymy się ofercie dla dostępnej dla osób zatrudnionych na umowach o pracę.

Rodzaje klientów

Santander Banku dzieli klientów na wewnętrznych, zewnętrznych oraz VIP:

  • Klient wewnętrzny: to klient, który posiada w Santander Bank aktywne konto osobiste (wpływy) lub dowolny produkt kredytowy od min. 3 miesięcy
  • Klient zewnętrzny: to klient, który nie spełnia definicji klienta wewnętrznego
  • Klient VIP: to klient, który uzyskuje dochód w wysokości minimum 10 000 PLN netto (dochód może być sumą dochodów z kilku źródeł) oraz klient Santander Banku z segmentu Select lub Private Banking.

Dostępne kwoty kredytu i okresy kredytowania

Kredyt gotówkowy dla osób uzyskujących dochody z umów o pracę może wynieść od 2 000 złotych do nawet 300 000 złotych brutto. Przy czym maksymalna kwota w wysokości 300 000 złotych dostępna jest tylko dla klientów VIP. Klienci wewnętrzni mogą uzyskać maksymalnie 250 000 złotych, a zewnętrzni 200 000 złotych.

Maksymalny okres kredytowania to dziesięć lat, jednak w praktyce bank udziela kredytów na okres 96 miesięcy, a więc ośmiu lat. Wymagany minimalny dochód to 2 000 złotych.

Koszty kredytu gotówkowego na PIT

Oferta standardowa

Kredyt gotówkowy w ofercie podstawowej to oprocentowanie na poziomie 8,99%. Prowizja za udzielenie kredytu może wynieść od 3,99% do 9,99% ze skokiem co 1%. Wysokość prowizji dla klienta zależy wyłącznie od woli doradcy bankowego.

Oferty promocyjne

W ramach ofert promocyjnych możemy wybierać z trzech opcji różniących się wysokością oprocentowania oraz kosztem prowizji za udzielenie kredytu. Do wyboru są następujące opcje:

Oferta Oprocentowanie Prowizja
Oferta promocyjna nr 1 7,99% 5,99%
Oferta promocyjna nr 2 6,99% 7,99%
Oferta promocyjna nr 3 9,79% 1,99%

Rodzaj oprocentowania kredytów gotówkowych zależy od okresu kredytowania. Dla umów kredytowych na okres do 24 miesięcy oprocentowanie jest stałe, takie jak zostało wskazane w powyższej tabeli. Na przykład dla oferty promocyjnej nr 3 i umowie na okres do 24 miesięcy oprocentowanie wyniesie 9,79%.

Dla dłuższych niż 24 miesiące okresów bank stosuje oprocentowanie zmienne. Jego wysokość jest określona jako suma stopy referencyjnej NBP + marży w wysokości 8,29%.

Podsumowanie kosztów kredytu gotówkowego na PIT

Założenia:

  • Wartość pożyczki: 20 000 złotych
  • Okres kredytowania: 3 lata
  • Prowizja: kredytowana (zwiększa kwotę pożyczki)
Oferta Oprocentowanie Prowizja Rata Suma kosztów*
Standardowa 1 8,99% 3,99% 661 PLN 3 806 PLN
Standardowa 2 8,99% 9,99% 699 PLN 5 179 PLN
Oferta promocyjna nr 1 7,99% 5,99% 664 PLN 3 910 PLN
Oferta promocyjna nr 2 6,99% 7,99% 667 PLN 4 004 PLN
Oferta promocyjna nr 3 9,79% 1,99% 656 PLN 3 622 PLN

*Suma kosztów obejmuje: odsetki oraz prowizję za udzielenie kredytu.

Na łączną wartość kosztów główny wpływ mają nie odsetki, tylko wysokość prowizji za udzielenie kredytu. Jeżeli więc będziecie wybierać spośród ofert promocyjnych wybierzcie opcje z najniższą prowizją, a więc ofertę nr 3.Zobacz także miejsce kredytu gotówkowego w Santander banku w naszym rankingu kredytów gotówkowych.

Dodaj Komentarz

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

przeanalizujemy Twoje oczekiwania
przedstawimy dostępne oferty
załatwimy wszystkie formalności

otrzymasz od nas zwrot kosztów ubezpieczenia
nieruchomości oraz jej wyceny*Pole wymagane