Kredyt gotówkowy na Święta

0

Santander wprowadza do oferty kredyt gotówkowy na Święta: Spokojny kredyt gotówkowy … spokojne Święta z Santanderem. Chociaż wyrażenie „wprowadza do oferty” nie jest właściwe, z uwagi na to, iż to po prostu standardowa oferta kredytu gotówkowego Santandera w opakowaniu świątecznym.

Dla kogo kredyt gotówkowy na Święta?

Santander zarówno dla kredytów gotówkowych, jak i hipotecznych dzieli klientów na trzy kategorie, a więc klientów:

 • Wewnętrznych – posiadających w banku aktywne konto osobiste z wpływami lub dowolny produkt kredytowy od min. 3 miesięcy
 • Zewnętrznych – którzy nie spełniają definicji klienta wewnętrznego
 • VIP – którzy uzyskują dochody w wysokości minimum 10 000 PLN netto (lub 15 000 zł dla dwóch osób).

Najbardziej oczekiwanymi przez Santandera klientami są osoby, które przede wszystkim są klientami wewnętrznymi i uzyskują dochody z tytułu umów o pracę oraz emerytur. W takim wypadku wystarczy uzyskiwać dochody z takiego źródła od trzech miesięcy, aby móc wnioskować o kredyt.

W przypadku klientów wewnętrznych poza wyżej wymienionymi, bank akceptuje również uzyskiwanie dochodów z takich źródeł jak:

 • Umowy zlecenie/ o dzieło
 • Renty
 • Wynajem nieruchomości
 • Działalność gospodarcza
 • Rolnicy
 • Marynarze

Dla pierwszych trzech źródeł dochodów wymagane jest uzyskiwanie ich od co najmniej 6 miesięcy. Dla pozostałych minimum to 12 miesięcy.

Jeżeli jesteś klientem zewnętrznym, kredyt gotówkowy na Święta dostaniesz tylko jeśli uzyskujesz dochody w formie umowy o pracę, emerytury lub wykonujesz tak zwany wolny zawód. Wolne zawody to na przykład: lekarze, architekci, notariusze, komornicy itp.

Maksymalna kwota kredytu i okres kredytowania w Santanderze

Przynależność do określonej grupy zawodowej determinuje nam kwotę kredytu, która może wynieść od 2 000 złotych do nawet 300 000 złotych brutto, a więc wraz z kredytowanymi kosztami typu prowizja.

Maksymalna kwota w wysokości 300 000 złotych dostępna jest tylko dla klientów VIP. Klienci wewnętrzni mogą uzyskać maksymalnie 250 000 złotych, a zewnętrzni 200 000 złotych.

Oficjalnie maksymalny okres kredytowania to dziesięć lat, jednak bank preferuje udzielanie kredytów na okres maksymalnie ośmiu lat. W przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą maksymalny i nieprzekraczalny okres to osiem lat.

Aby uzyskać kredyt w Santanderze trzeba uzyskiwać minimalny dochód, który w przypadku rolników wynosi 1 500 złotych, dla osób prowadzących działalność gospodarczą jest to kwota 3 000 złotych, a dla pozostałych źródeł dochodów 2 000 złotych.

Uproszczona oferta gotówkowa w szczegółach

Oferta gotówkowa w Santanderze tak jak poprzednio dzieli się na Grupę A oraz Grupę B.

UWAGA: dla kredytów gotówkowych z okres kredytowania do 24 miesięcy bank stosuje oprocentowanie stałe. Kredyty z dłuższym okresem kredytowania mają oprocentowanie zmienne oparte o marzę banku i stopę referencyjną NBP.

A oto szczegółowe informacje o ofertach.

Kredyt gotówkowy – Grupa A

Oferta z Grupy A są trzy i różnią się od siebie kombinacją wysokości oprocentowania oraz kosztu prowizji za udzielenie kredytu. Mamy do wyboru następujące opcje:

Oferta Oprocentowanie Prowizja bez ubezpieczenia Prowizja z ubezpieczeniem
Grupa A 7,20% 6,99% 9,99%

Różnica w wysokości prowizji to 3%, jednak koszt ubezpieczenia Spokojny kredyt nie jest niski. Dla naszego referencyjnego kredytu, na podstawie którego dokonujemy porównań, wynosi on 3 000 złotych.

To składka za kredyt w wysokości 20 000 złotych udzielony na okres trzech lat. Dodajmy, iż wysokość składki może się różnić w zależności od wieku klienta. Podana powyżej składka jest dla osoby w wieku 50 lat.

Niższa o 3% prowizja zniweluje koszt składki ubezpieczeniowej zaledwie o 600 złotych.

W przypadku ofert z Grupy A wybór opcji należy do klienta.

Kredyt gotówkowy – Grupa B

W ofercie z Grupy B ubezpieczenie jest obowiązkowe, zaś wysokość oprocentowania to zawsze 7,15%. Oferta może się różnić wyłącznie wysokością prowizji, która może wynieść od 5,99% do 9,99% ze skokiem co 1%.

Wysokość prowizji dla klienta zależy wyłącznie od woli doradcy bankowego lub pośrednika, u którego składamy wniosek.

Koszty kredytu gotówkowego w Santander Banku

Założenia:

 • Wartość kredytu: 20 000 złotych
 • Okres kredytowania: 3 lata
 • Prowizja: kredytowana (zwiększa kwotę kredytu)
Oferta Oprocentowanie Prowizja Rata Suma kosztów*
Grupa A – oferta z ubezp. 7,20% 6,99% 663 PLN 6 856 PLN
Grupa A – oferta bez ubezp. 7,20% 9,99% 681 PLN 4 524 PLN
Grupa B 7,15% 5,99% 656 PLN 6 616 PLN

*Suma kosztów obejmuje: odsetki, prowizję za udzielenie kredytu oraz koszt ubezpieczenia.

Zobacz najbardziej aktualny ranking pożyczek gotówkowych

 

Dodaj Komentarz

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

przeanalizujemy Twoje oczekiwania
przedstawimy dostępne oferty
załatwimy wszystkie formalności

otrzymasz od nas zwrot kosztów ubezpieczenia
nieruchomości oraz jej wyceny*Pole wymagane