Kredyt gotówkowy w Banku Pocztowym

0

Od 1 sierpnia kredyt gotówkowy w Banku Pocztowym dostępny jest w ofertach specjalnych, które będą obowiązywały do końca bieżącego roku. Dlaczego „specjalne”? Należy się domyślać, że takie określenie wynika ze specyficznego podziału klientów na segmenty. Kiedyś mówiło się „równi i równiejsi”, a dziś nazywa się ofertami „specjalnymi”. Przyjrzyjmy się więc , na czym polegają oferty specjalne w Banku Pocztowym.

Segmentacja klientów w Banku Pocztowym

Bank podzielił klientów i dostępne dla nich kredyty na 4 grupy, a są nimi:

1. Oferta ZOR/WR, a więc oferta dla pracowników Zakładów Obniżonego Ryzyka oraz Wolnych Zawodów

W grupie ZOR znajdują się pracownicy firm, które zostały wpisane do stworzonej przez bank listy zawierającej ponad 38 500 ściśle określonych na podstawie numeru Regon podmiotów. Nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, że wśród tych podmiotów są chyba wszystkie szkoły, przedszkola i urzędy, ale także największe polskie firmy, jak Orlen czy KGHM. Ciekawostką natomiast jest obecność na liście takich podmiotów, jak Drukarnia Kolejowa Kraków Sp. z o.o. w Węgrzycach, czy też Ośrodek Sportu I Rekreacji w Jezioranach.

Do Wolnych zawodów bank zalicza takie profesje jak:komornik sądowy, prokurator, sędzia, adwokat, notariusz, radca prawny, farmaceuta, aptekarz, lekarz medycyny i weterynarii, dentysta, pielęgniarka, położna, architekt, inżynier, biegły rewident, doradca podatkowy, doradca inwestycyjny, broker ubezpieczeniowy, makler papierów wartościowych, główny księgowy i księgowy.

2. Oferta ZOR Specjal, a więc oferta skierowana do pracowników ściśle wyselekcjonowanych Zakładów Obniżonego Ryzyka.

Oferta ZOR Specjal to creme de la creme listy, na której znajduje się osiem grup docelowych, wśród których są pracownicy:

– grupy kapitałowej Poczty Polskiej z wyłączeniem banku Pocztowego

– edukacji i szkolnictwa wyższego

– szpitali i przychodni publicznych

– urzędów, administracji państwowej i samorządowej

– lasów państwowych

– pomocy społecznej

– policja oraz inne państwowe formacje policyjne

– wojsko polskie oraz inne formacje wojskowe

3. Oferta Stałej Ceny, czyli dla wszystkich, którzy nie znajdują się w którejkolwiek z powyższych grup

4. Oferta z Envelokontem

Klienci, którzy w przeciągu 60 dni od dnia zawarcia umowy kredytowej, otworzą rachunek w EnveloBanku i jednocześnie zapewnią miesięczne wpływy na tym rachunku w wysokości minimum 1000 zł (warunek weryfikowany do połowy okresu kredytowania, nie dłużej jednak niż przez okres 24 miesięcy od udzielenia kredytu). Oferta dotyczy Klientów, którzy nie posiadają konta w Banku Pocztowym S.A.

Kredyt gotówkowy w Banku Pocztowym – warunki

Maksymalna kwota kredytu gotówkowego w Banku Pocztowym wynosi 100 000 złotych brutto, za wyjątkiem Oferty Stałej Ceny, gdzie kwota kredytu może wynieść nawet 200 000 złotych brutto, choć z wyłączeniem rolników i osób prowadzących działalność gospodarczą. Bank wyznacza maksymalną kwotę kredytu indywidualnie dla każdego klienta na podstawie mnożnika jego dochodów netto. Chcesz wiedzieć ile kredytu możesz dostać w Banku Pocztowym? Przemnóż swój dochód netto przez 29 i będziesz znał odpowiedź.

We wszystkich ofertach maksymalny okres kredytowania wynosi od 3 do 120 miesięcy. Kredyty do kwoty 100 000 złotych dostępne są w wersji z ubezpieczeniem na życie i w zasadzie tylko od segmentu klienta oraz ubezpieczenia uzależnionych jest koszt kredytu. Należy wspomnieć, że bank wymaga zgody małżonka jako współkredytobiorcy (przy wspólnocie majątkowej), a w momencie wnioskowania Klient nie może mieć ukończonych 65 lat (łącznie z okresem kredytowania). Minimalny okres uzyskiwania dochodu u aktualnego pracodawcy lub otrzymywania świadczenia emerytalno-rentowego to co najmniej 12 miesięcy.

Koszty kredytu gotówkowego w Banku Pocztowym

Koszty kredytu zależne są oczywiście od segmentu, do którego zostaniemy zakwalifikowani. W poniższej tabeli znajdują się warunki kredytowania dla poszczególnych segmentów wraz z sumą kosztów dla naszego kredytu referencyjnego w wysokości 20 000 złotych udzielonego na okres 5 lat.

Oferta Prowizja Marża Koszt
Oferta ZOR/WR 5,99% 8,90% 7 062 PLN
Oferta ZOR Specjal 5,99% 6,90% 5 887 PLN
Oferta Stałej Ceny do 100 000 PLN 6,99% 9,90% 7 857 PLN
Oferta Stałej Ceny pow. 100 000 PLN 6,99% 9,90% 7 857 PLN
Oferta z Envelokontem 5,99% 8,90% 7 062 PLN

*Suma kosztów obejmuje: odsetki oraz prowizję za udzielenie.

Zobacz aktualny ranking kredytów gotówkowych.

Patrząc na to zestawienie trudno nie oprzeć się wrażeniu, że cała ta segmentacja jest trochę sztuką dla sztuki, gdyż istotne różnice w kosztach dotyczą w zasadzie tylko oferty ZOR Specjal. Choć zapewne niektórzy klienci przyporządkowani do segmentu Specjal będą mogli poczuć się niemal jak klienci VIP.

Dodaj Komentarz

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

przeanalizujemy Twoje oczekiwania
przedstawimy dostępne oferty
załatwimy wszystkie formalności

otrzymasz od nas zwrot kosztów ubezpieczenia
nieruchomości oraz jej wyceny*Pole wymagane