Kredyt hipoteczny w Citi Handlowym

0

Kredyt hipoteczny w Citi Handlowym to interesująca cenowo oferta, która jednak skierowana jest do nieco zamożniejszego klienta. Bank dzieli klientów na segmenty związane z posiadanymi aktywami i dochodami i od ich poziomu uzależnia ofertę cenową. Oczywiście im wyższe aktywa w banku i dochody klienta tym oferta jest atrakcyjniejsza. Dodatkowo, od segmentu klienta oraz położenia kredytowanej nieruchomości uzależniona jest maksymalna dostępna kwota kredytu. Kredyt hipoteczny w CitiHandlowym to aktualny wicelider naszego rankingu kredytów hipotecznych.

Segmentacja klientów w Citi Handlowym

Jak już pisaliśmy bank dzieli klientów przypisując ich do określonych segmentów na podstawie posiadanych aktywów i dochodów. Podział na segmenty wygląda następująco:

  • Citi Gold Private Client – klient którego aktywa w banku wynoszą powyżej 3 mln PLN
  • Citi Gold – klient którego aktywa w banku wynoszą powyżej 300 000 PLN
  • Priority – klient którego aktywa w banku wynoszą powyżej 30 000 PLN, a dochód netto powyżej 5 000 PLN

W przypadku klientów z segmentu Priority marża kredytu uzależniona jest jeszcze od wysokości dochodów, a więc wyższa przy dochodach do 7 999 PLN i niższa powyżej 8 000 PLN.

Na co można przeznaczyć kredyt hipoteczny w Citi Handlowym?

Citi Handlowy podchodzi wybiórczo do klientów, preferując tych z grubszymi portfelami. Podobną politykę, a więc ograniczenie dostępności, stosuje także w zakresie celów kredytowania. Oczywiście możemy sfinansować większość standardowych celów takich jak zakup mieszkania i domu, czy też remont dowolnej nieruchomości. Nie ma jednak na przykład możliwości sfinansowania zakupu działki budowlanej, czy też budowy domu. Bank po prostu preferuje gotowe nieruchomości, więc w przypadku zakupu nieruchomości od dewelopera w trakcie budowy stan zaawansowania prac musi wynosić co najmniej 90%.

Bank udziela także kredytów na spłatę kredytu hipotecznego w innych bankach, czyli kredytów refinansowych. W Citi Handlowym można także zrefinansować inne wydatki na cele mieszkaniowe, które zostały poniesione w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Co ciekawe, w banku można uzyskać kredyt na zakup nieruchomości położonej za granicą, ale zabezpieczeniem musi być nieruchomość położona w Polsce. W takiej sytuacji bank traktuje ten produkt jak pożyczkę hipoteczną, ale z niższą marżą niż dla standardowej pożyczki.

Do określenia maksymalnej kwoty kredytu bank weryfikuje zarówno maksymalną wartość zabezpieczenia z uwagi na jej położenie, jak i segment klienta.

Minimalna kwota kredytu to 80 001 złoty. Maksymalna dla segmentu Citi Gold Private Client wynosi 6 mln PLN, a dla pozostałych segmentów 3 mln PLN. Niestety nawet będąc klientem w wysokim segmencie nie zawsze będziemy mogli sfinansować wymarzoną nieruchomość, ponieważ maksymalna wartość nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie jest uzależniona od jej położenia.

Bank wyodrębnia trzy obszary położenia nieruchomości:

  • Warszawa
  • Wrocław, Trójmiasto, Poznań i Kraków
  • Pozostałe lokalizacje

O ile w Warszawie maksymalna wartość nieruchomości może wynieść nawet 10 mln PLN o tyle w pozostałych lokalizacjach maksymalna wartość mieszkania to 1,5 mln PLN.

Maksymalny okres kredytowania to zawsze 30 lat.

Oprocentowanie kredytu hipotecznego w Citi Handlowym

To, za co możemy pochwalić politykę cenową banku, to nie wciskanie klientowi na siłę dodatkowych produktów. Wymagane jest tylko założenie darmowego konta i karty kredytowej, co jest w zasadzie standardem. Jedynym czynnikiem wpływającym na koszty kredytu w Citi Handlowym jest segment klienta. Nie ma znaczenia kwota kredytu, ani wkład własny, który zawsze musi mieć poziom minimum 20%. Bank stosuje stawkę indeksu WIBOR 3M.

Oferta cenowa kredytu hipotecznego w Citi Handlowym wygląda następująco:

Segment klienta Marża Prowizja
Citi Gold Private Client 1,49% 1,0%
Citi Gold 1,49% 1,0%
Priority 8 000 1,69% 1,0%
Priority 5 000 – 7 999 1,79% 1,0%
Pozostali 2,79% 1,8%

Poza kontem, które przy wpływach dochodu o minimalnej wartości 5 000 PLN jest bezpłatne oraz kartą debetową do niego, bank nie wymaga zakupu innych produktów. Ubezpieczenie nieruchomości możemy zakupić w dowolnym towarzystwie ubezpieczeniowym lub skorzystać z oferty banku. Ubezpieczenie nieruchomości w banku to oferta Generali, a koszt ubezpieczenia to 0,0049% od wartości nieruchomości miesięcznie. Jest to więc zdecydowanie korzystna oferta.

Zobacz jak wygląda oferta Citi Handlowego na tle innych ofert w naszym rankingu kredytów hipotecznych.

 

Dodaj Komentarz

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

przeanalizujemy Twoje oczekiwania
przedstawimy dostępne oferty
załatwimy wszystkie formalności

otrzymasz od nas zwrot kosztów ubezpieczenia
nieruchomości oraz jej wyceny*Pole wymagane