Kredyt uniwersalny w BNP Paribas

0

Nowa oferta kredytu gotówkowego pod nazwą Kredyt uniwersalny jest dostępna od dzisiaj w BNP Paribas. Są tacy, którzy twierdzą, że jak coś jest do wszystkiego (czytaj: uniwersalne), to jest do niczego. Z drugiej strony uniwersalne rozwiązania sprawdzają się przecież w różnych okolicznościach. Sprawdźmy więc, do której z tych teorii pasuje oferta kredytu uniwersalnego w BNP Paribas.

Kredyt uniwersalny w BNP Paribas – informacje podstawowe

Akceptowane przez BNP Paribas źródła dochodów

Zanim zajmiemy się samą ofertą, spójrzmy na to kto może uzyskać kredyt gotówkowy w BNP Paribas. Bank akceptuje wiele różnych źródeł dochodów uzyskiwanych zarówno w kraju, jak i za granicą, choć zastrzega, że dochody z zagranicy rozpatrywane są indywidualnie. Wśród akceptowanych źródeł dochodów są między innymi dochody marynarzy oraz dochody z najmu.

Generalna zasada dotycząca akceptacji źródeł dochodów w banku wymaga, aby dochody były uzyskiwane regularnie. Regularność w tym wypadku oznacza, że dochód uzyskiwany jest co najmniej raz na kwartał. Zasada ta umożliwia więc uzyskanie kredytu na przykład członkom rad nadzorczych, którzy najczęściej właśnie raz na kwartał uzyskują dochód z tytułu posiedzenia rady.

Maksymalna kwota kredytu uniwersalnego

Maksymalna kwota kredytu uniwersalnego w BNP Paribas to 200 000 złotych, jednak tak wysoka kwota dostępna jest tylko po spełnieniu określonych wymagań banku. Aby ubiegać się o najwyższą kwotę trzeba być w najwyższej grupie ryzyka (najniższe ryzyko dla banku) i mieć relacje z bankiem (np. wpływ wynagrodzenia na konto) od co najmniej 6 miesięcy. Jeżeli jesteś nowym klientem banku to maksymalnie możesz pożyczyć kwotę 80 000 złotych. Jeżeli zostaniesz zakwalifikowany do najniższej grupy ryzyka (najwyższe ryzyko dla banku) to maksymalna kwota wyniesie 50 000 złotych.

Dostępne okresy kredytowania i wiek kredytobiorcy

Okres kredytowania jest uzależniony od kwoty kredytu. Dla pożyczek o wartości do 10 000 złotych może on wynosić od 6 do 84 miesięcy. Dla kredytów o wyższej wartości okres kredytowania może wynieść nawet 120 miesięcy.

Minimalny wiek klienta to od 18 do 75 lat – minus 13 miesięcy. Do kredytu można przystąpić ze współkredytobiorcą, którym może być współmałżonek kredytobiorcy jak i osoba trzecia nie powiązana z kredytobiorcą. Zgoda współmałżonka na wzięcie kredytu nie jest wymagana do kwoty 30 000 złotych, a dla stałych klientów banku (od min. 6 miesięcy) nawet do 50 000 złotych.

Ile kosztuje kredyt uniwersalny w BNP Paribas?

Oprocentowanie i prowizja

Bank uzależnia koszt kredytu uniwersalnego od kwoty kredytu oraz wysokości dochodów kredytobiorcy. Dla kredytu o wartości do 30 000 złotych oprocentowanie jest stałe i wynosi 9,99% bez względu na wysokość dochodów. Dla kwot powyżej 30 000 złotych wysokość stałego oprocentowania nie różni się znacznie i może wynieść od 8,49 do 9,99%.

Prowizja za udzielenie kredytu może wynieść od 3,90% do 19,90%. Jej ostateczna wysokość zależy tak naprawdę od banku i doradcy, który obsługuje klienta.

Porównanie oferty do rynku

Aby móc porównać ofertę do innych przyjmujemy założenia niezmienne dla wszystkich pożyczek, które oceniamy, a więc:

  • Wartość pożyczki: 20 000 złotych
  • Okres kredytowania: 36 miesięcy
  • Prowizja: najniższa możliwa
Miesięczna rata pożyczki wyniesie 645 złotych, a łączne koszty wyniosą 4 009 złotych*
*Suma kosztów obejmuje: odsetki oraz prowizję za udzielenie kredytu.

Oczywiście rozpatrywanie „uniwersalności” oferty traktujemy jako drobny żart. Natomiast trzeba zwrócić uwagę, że jest ona skonstruowana w dość prosty sposób i nie wymaga zakupu żadnych dodatkowych produktów. Jest co prawda nieco droższa od poprzedniej oferty banku, jednak utrzymuje wysokie, trzecie miejsce w naszym rankingu kredytów gotówkowych.

Dodaj Komentarz

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

przeanalizujemy Twoje oczekiwania
przedstawimy dostępne oferty
załatwimy wszystkie formalności

otrzymasz od nas zwrot kosztów ubezpieczenia
nieruchomości oraz jej wyceny*Pole wymagane