Nowa odsłona Najlepiej na swoim

0
Po wakacyjnej wyprzedaży w ING pojawiła się nowa odsłona oferty Najlepiej na swoim. Bank chyba wraca tym samym do przedpandemijnej tradycji przeplatania ofert „wyprzedażowych” ofertą Najlepiej na swoim. Pomimo zmian nazw dla oferty cały czas jednak mamy do czynienia z dokładnie taką samą jej konstrukcją i mniej lub bardziej kosmetycznymi zmianami marż i prowizji. Nie ma przy tym znaczenia jak nazywa się aktualnie wprowadzana oferta, gdyż może być zarówno drożej, jak i taniej. Tym razem nowa odsłona Najlepiej na swoim jest niestety nieco droższa od Wakacyjnej wyprzedaży.

Ograniczenia oferty „Najlepiej na swoim”

Niezmiennie, tak jak w poprzednich odsłonach ofert promocyjnych, nie zmieniają się wymagania i ograniczenia tych ofert. Aby skorzystać z oferty „Najlepiej na swoim” klient musi spełnić kilka poniższych warunków łącznie:

 • Minimalna kwota kredytu to 100 000 zł (włącznie), a maksymalna to 1 500 000 zł (włącznie),
 • Wniosek można złożyć w każdym oddziale banku lub u pośrednika kredytowego,
 • Niezbędne jest zaakceptowanie postanowień Regulaminu Oferty: „Najlepiej na swoim”,
 • Przed podpisaniem umowy o kredyt hipoteczny Klient musi posiadać lub założyć konto osobiste w banku z którego będą spłacane raty kredytu hipotecznego wraz z deklaracją comiesięcznych wpływów w kwocie minimum 2 000 złotych,

Konto osobiste jest bezpłatne. Miesięczny koszt karty 7 zł lub 0 zł jeżeli zostaną dokonane transakcje bezgotówkowe na min. 200 złotych miesięcznie w okresie od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia następnego miesiąca.

 • Kredytobiorca musi podpisać za pośrednictwem Banku umowę indywidualnego ubezpieczenia na życie (co najmniej jedna osoba zawierająca umowę o kredyt hipoteczny nie starsza niż 35 lat),

W banku dostępnych jest kilka opcji ubezpieczenia na życie. Najtańsze ubezpieczenie to opcja Życie Plus z Nationale-Nederlanden. Dla kredytów o wartości do 700 000 złotych miesięczna składka wynosi 0,035% od aktualnego salda kredytu. Dla kredytów o wyższej wartości miesięczna składka to 0,055% od salda, ale oprócz ochrony życia zawiera także ubezpieczenie od ryzyka utraty pracy lub czasowej niezdolności do pracy.

 • Podpisać umowę o kredyt hipoteczny w okresie trwania oferty.

Przez okres pierwszych trzech lat bank będzie weryfikował posiadanie konta osobistego z minimalnymi wpływami w wysokości 2 000 złotych oraz ubezpieczenia na życie. Jeżeli w okresie tych trzech lat nie spełnimy któregoś z warunków, to za każdy z nich marża zostanie podwyższona o 0,4%. Tak więc, łącznie może to być nawet 0,8%.

Ile kosztuje nowa odsłona Najlepiej na swoim?

Oferta dostępna jest w dwóch wariantach: z oprocentowaniem zmiennym oraz stałym przez okres 5 lat.

W każdym z tych wariantów dostępne są także dwie opcje, spośród których możemy wybrać brak prowizji za udzielenie kredytu i nieco wyższą marżę lub niższą marżę, ale z prowizją na start. Opcje te nazywają się: Łatwy start” oraz „Lekka rata”.

Szczegółowe warunki cenowe oparte na oprocentowaniu zmiennym wyglądają następująco:

 • „Łatwy start”: marża 2,15% oraz prowizja za udzielenie kredytu hipotecznego w wysokości 0%

albo

 • „Lekka rata”: marża 1,99% oraz prowizja za udzielenie kredytu hipotecznego w wysokości 1,99%

W ofercie „Wakacyjnej wyprzedaży” w ofercie Łatwy start marża wynosiła 2,10%, a więc jest to wzrost o 0,05%. W Lekkiej racie marża i prowizja wynosiły 1,89%, a więc jest to wzrost po 0,1%.

Warunki cenowe dla oprocentowania stałego zmieniają się w cyklach cotygodniowych. Na dzień 17 sierpnia oferta wygląda następująco:

 • „Łatwy start”: oprocentowanie 3,15% oraz z prowizja za udzielenie kredytu hipotecznego w wysokości 0%

albo

 • „Lekka rata”: oprocentowanie 2,99% oraz z prowizja za udzielenie kredytu hipotecznego w wysokości 1,99%.

Oprocentowanie stałe nie będzie się zmieniało przez 60 miesięcy. Przez 5 lat obowiązuje jeden stały harmonogram spłaty. Pierwszy okres, w którym będzie obowiązywała stała stopa to 60 miesięcy od dnia uruchomienia kredytu. W tym czasie nie można przejść na oprocentowanie zmienne. Jednak zanim skończy się pierwszy okres ze stałym oprocentowaniem, bank wyśle Ci propozycję oprocentowania stałego na kolejne 60 miesięcy. Nie można niestety określić tej wartości w chwili podpisania umowy.

Ile kosztuje nowa odsłona kredytu Najlepiej na swoim?

Przyjmujemy takie same założenia jak w naszym rankingu kredytów hipotecznych dla kredytów z wkładem własnym na poziomie 50%, a więc:

 • Wartość kredytu: 340 000 złotych
 • Okres kredytowania: 20 lat
 • Wkład własny: 50%

Zobacz najbardziej aktualny ranking kredytów hipotecznych

Oferta – warunki Marża Prowizja Rata Odsetki Całkowity koszt po 20 latach Całkowity koszt po 6 latach
Łatwy start 2,15% 0 zł 1 788 zł 89 228 zł 101 136 zł 50 251 zł
Lekka rata 1,99% 6 766 zł 1 762 zł 82 924 zł 101 598 zł 54 068 zł

Różnic pomiędzy dwiema wersjami ofert po pełnym okresie spłaty, a więc 20 latach nie ma. W takim wypadku najlepiej wybrać ofertę Łatwy start, która jest wyraźnie tańsza w krótszych okresach.

Aktualną ofertę kredytu hipotecznego ze stałym oprocentowaniem znajdziesz TUTAJ.

Czas trwania nowej oferty „Najlepiej na swoim” w ING

Oferta jest dostępna dla klientów w okresie od 17 sierpnia do 14 września 2020 roku.

Dodaj Komentarz

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

przeanalizujemy Twoje oczekiwania
przedstawimy dostępne oferty
załatwimy wszystkie formalności

otrzymasz od nas zwrot kosztów ubezpieczenia
nieruchomości oraz jej wyceny*Pole wymagane