Nowa oferta hipoteczna mBanku

0

Już od jutra, a więc od 28 lutego, będzie dostępna nowa oferta hipoteczna w mBanku. Bank po raz kolejny „wykazał” się kreatywnością w tworzeniu nowych nazw dla swoich ofert. Tym razem postawiono na „Zacznij wiosnę od nowego M”. Konstrukcja samej oferty od wielu miesięcy pozostaje niezmienna. Zmieniają się tylko nazwy oferty promocyjnej i wysokość oprocentowania. Niestety zazwyczaj w górę i tak też jest tym razem.

Co nowa oferta hipoteczna mBanku to nowa nazwa

Prawdopodobnie mało kto zwraca uwagę na to jak nazywają się kolejne promocje hipoteczne w bankach. Bardziej nas jako kredytobiorców interesują warunki oferty, a nie jej nazwa, ale niektóre z nich są naprawdę zadziwiające.

mBank należy właśnie do grona banków, które każdej kolejnej ofercie nadają nową nazwę. O ile część z tych nazw nawiązuje w jakiś sposób do własnego lokum, o tyle dla części z nich nie wiadomo czym kierowali się ich pomysłodawcy. Przyjrzyjmy się jak w ostatnim czasie mBank nazywał swoje oferty:

 • Zacznij wiosnę od nowego M
 • Zacznij Nowy Rok ze swoim M
 • Aktywni bliżej swojego celu
 • Bądź aktywny
 • Twoja przestrzeń
 • Jesień w Twoim m
 • Twój dom marzeń
 • Twoja przystań

Konia z rzędem temu, kto po nazwie „Aktywni bliżej swojego celu” rozpoznałby, że chodzi o ofertę kredytu hipotecznego. Ale nie znęcajmy się już nad marketingowcami mBanku i przyjrzyjmy się temu co najważniejsze, czyli warunkom oferty.

Warunki cenowe nowej oferty hipotecznej mBanku

Chyba musimy się przyzwyczaić do tego, że co wchodzi nowa oferta hipoteczna w mBanku to jest drożej. Tak jest i tym razem niestety.

Po raz kolejny także bank zróżnicował wielkość podwyżek. Dla kredytów z wkładem własnym na poziomie minimum 20% skala podwyżek jest mniejsza i wynosi 0,05 – 0,06%. Jeżeli wkład nie przekracza 20% podwyżki są większe i wynoszą 0,10%. Dotyczy to ofert dla segmentów klientów Intensive i Active. Dla klientów, którzy nie spełniają warunków dla tych segmentów podwyżka wynosi 0,20%.

Segmentacja klientów w mBanku

Segment Intensive – klienci mBanku którzy:

 • posiadają rachunek oszczędnościowo- rozliczeniowy mKonto Intensive
 • zapewniają wpływy na rachunku, w min kwocie 7 tysięcy złotych co najmniej w trzech z sześciu pełnych miesięcy poprzedzających złożenie wniosku kredytowego
 • od minimum 3 pełnych miesięcy poprzedzających złożenie wniosku posiadają kredyt odnawialny lub kartę kredytową na minimalną kwotę 10 000 złotych lub posiadają od 3 pełnych miesięcy depozyty z minimalnym saldem 50 000 złotych
 • wykonują minimum 15 transakcji kartą płatniczą w co najmniej w trzech z sześciu pełnych miesięcy poprzedzających złożenie wniosku kredytowego

Segment Active – klienci mBanku którzy:

 • posiadają dowolny rachunek oszczędnościowo- rozliczeniowy w mBanku
 • zapewniają wpływy na rachunku, w min kwocie 5 000 złotych w co najmniej w trzech z sześciu pełnych miesięcy poprzedzających złożenie wniosku kredytowego
 • od minimum 3 pełnych miesięcy poprzedzających złożenie wniosku kredytowego posiadają kredyt odnawialny lub kartę kredytową na minimalną kwotę 1 000 złotych lub posiadają depozyty z minimalnym saldem 25 000 złotych
 • wykonują minimum 15 transakcji kartą płatniczą w co najmniej w trzech z sześciu pełnych miesięcy, poprzedzających złożenie wniosku kredytowego

Klient ma możliwość „uzyskania” statusu Intensive lub Active już po zawarciu umowy kredytowej. Wystarczy spełnić warunki dla któregoś z powyższych segmentów i maksymalnie w okresie 4 miesięcy od dnia zawarcia umowy, można złożyć w banku w wniosek o zmianę warunków cenowych.

Jedynym plusem nowej oferty jest utrzymanie zerowej prowizji za udzielenie kredytu.

Marże dla kredytu hipotecznego w mBanku

Jeżeli chcesz „Zacząć wiosnę od nowego m” w mBanku to musisz być przygotowany na następujące warunki:

Segment Marża wkład 20% Marża wkład poniżej 20% Prowizja
Intensive 1,95% 2,15% 0%
Active 2,05% 2,25% 0%
Pozostali 2,60% 2,80% 0%

Klient musi skorzystać z obowiązkowego przez 5 lat pakietowego ubezpieczenia na życie i od utraty pracy. Składka ubezpieczeniowa to 0,045% od aktualnego salda zadłużenia i jest doliczana do każdej raty.

Powyższe warunki dotyczą nieruchomości o statusie pełnej własności. Dla mieszkań o statusie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu bank podwyższa marżę o 2%. Jeżeli nieruchomość zostanie przekształcona w odrębną własność w ciągu 12 miesięcy od uruchomienia kredytu to jest możliwość obniżenia marży o 2%.

Porównanie kosztów ofert

Jak wypada porównanie kosztów starej i nowej oferty? Sprawdzamy.

Założenia są takie same jak w naszym rankingu kredytów hipotecznych, a więc:

 • Wartość kredytu: 340 000 złotych
 • Okres kredytowania: 30 lat
 • Wkład własny: 20%
 • Segment: Active
Oferta – warunki Marża Prowizja Rata Odsetki Całkowity koszt po 30 latach Całkowity koszt po 6 latach
mBank
Zacznij wiosnę od nowego M
2,05% 0 zł 1 578 zł 228 243 zł 247 145 zł 83 838 zł
mBank
Zacznij Nowy Rok ze swoim M
1,99% 0 zł 1 567 zł 224 079 zł 242 981 zł 82 644 zł

Zobacz aktualny ranking kredytów hipotecznych.

Dodaj Komentarz

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

przeanalizujemy Twoje oczekiwania
przedstawimy dostępne oferty
załatwimy wszystkie formalności

otrzymasz od nas zwrot kosztów ubezpieczenia
nieruchomości oraz jej wyceny*Pole wymagane