Nowa oferta kredytu uniwersalnego

0

Od dzisiaj w BNP Paribas dostępna jest nowa oferta gotówkowego kredytu uniwersalnego. Niestety również dzisiaj bank wycofał ofertę kredytu z zerową prowizją i kredyt uniwersalny to w tej chwili jedyna dostępna w banku oferta gotówkowa. Przyjrzyjmy się więc jak wygląda ta oferta po ostatnich zmianach stóp procentowych i wprowadzonych także przez BNP Paribas ograniczeniach w finansowaniu.

Nowa oferta kredytu uniwersalnego – informacje podstawowe

Akceptowane przez BNP Paribas źródła dochodów

Bank akceptuje wiele różnych źródeł dochodów i w przeciwieństwie do innych banków nie zablokował możliwości finansowania dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Bank stosuje obecnie indywidualne podejście do osób prowadzących działalność, a także zatrudnionych na umowy o pracę na czas określony. Zagraniczne źródła dochodów nie są już akceptowane przez bank.

Bank wskazał branże zagrożone, z których dochody nie są przez niego brane pod uwagę bez względu na formę ich uzyskiwania. Do branż zagrożonych należą:

  • gastronomia (podejście jest indywidualne do każdego klienta, np. w przypadku prowadzenia sprzedaży na wynos)
  • transport osobowy
  • edukacja i szkolenia (z wyłączeniem np. usług e-lerningowych)
  • handel detaliczny (głównie galerie handlowe)
  • turystyka i hotelarstwo
  • najem

Maksymalna kwota kredytu uniwersalnego

Maksymalna kwota kredytu uniwersalnego w BNP Paribas to formalnie nadal 200 000 złotych. Należy jednak przypuszczać, że tak wysoka kwota dostępna jest tylko po spełnieniu wysokich wymagań banku i mieć z bankiem dłuższe relacje. Nowi klienci banku maksymalnie mogą pożyczyć kwotę 80 000 złotych.

Dostępne okresy kredytowania i wiek kredytobiorcy

Okres kredytowania bank uzależnia od kwoty kredytu. Dla pożyczek o wartości do 9 999 złotych może on wynosić od 6 do 84 miesięcy. Kredyty o wartości co najmniej 10 000 złotych mogą być udzielone nawet na 10 lat.

Minimalny wiek klienta to od 18 do 75 lat – minus 13 miesięcy. Do kredytu można przystąpić ze współkredytobiorcą, którym może być współmałżonek kredytobiorcy jak i osoba trzecia nie powiązana z kredytobiorcą. Zgoda współmałżonka na wzięcie kredytu nie jest wymagana do kwoty 30 000 złotych, a dla stałych klientów banku (od min. 6 miesięcy) nawet do 50 000 złotych.

Ile kosztuje nowa oferta kredytu uniwersalnego?

Nowa oferta kredytu uniwersalnego jest bardzo prosta. Ostatnie zmiany stóp procentowych spowodowały, że maksymalne oprocentowanie może wynieść 8% i dokładnie tyle ono wynosi w BNP Paribas. Bez względu na kwotę i okres kredytowania.

Bank podwyższył prowizję za udzielenie kredytu i obecnie może ona wynieść od 5% do 19,50%. Jej ostateczna wysokość zależy tak naprawdę od banku i doradcy, który obsługuje klienta.

Porównanie kosztów oferty kredytu uniwersalnego do rynku

Aby móc porównać ofertę do innych przyjmujemy założenia niezmienne dla wszystkich pożyczek, które oceniamy, a więc:

  • Wartość pożyczki: 20 000 złotych
  • Okres kredytowania: 36 miesięcy
  • Prowizja: 5% – kredytowana
Miesięczna rata pożyczki wyniesie 658 złotych, a łączne koszty wyniosą 3 690 złotych*
*Suma kosztów obejmuje: odsetki oraz prowizję za udzielenie kredytu.

Nowa oferta jest co prawda nieco droższa, jednak dzięki relatywne niskiej prowizji za udzielenie utrzymuje wysokie, czwarte miejsce w naszym rankingu kredytów gotówkowych.

Dodaj Komentarz

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

przeanalizujemy Twoje oczekiwania
przedstawimy dostępne oferty
załatwimy wszystkie formalności

otrzymasz od nas zwrot kosztów ubezpieczenia
nieruchomości oraz jej wyceny*Pole wymagane