Oferta kredytu hipotecznego w ING „Najlepiej na swoim”

0
Od 5 sierpnia w ING dostępna jest nowa oferta kredytu hipotecznego pod nazwą „Najlepiej na swoim”. Jest to kontynuacja i kolejna odsłona promocyjnej oferty, w której co jakiś czas bank wprowadza niewielkie zmiany, w tym zmianę nazwy. Obowiązująca do 4 sierpnia oferta specjalna, oparta na takiej samej konstrukcji w znikomym stopniu różniąca się warunkami cenowymi nosiła nazwę „Wakacyjna wyprzedaż”.

Wymagania Oferty specjalnej „Najlepiej na swoim”

Aby skorzystać z Oferty specjalnej „Najlepiej na swoim” w ING klient musi spełnić kilka poniższych warunków łącznie:

  • Minimalna kwota kredytu to 100 000 zł (włącznie), a maksymalna to 1 500 000 zł (włącznie),
  • Wniosek można złożyć w każdym oddziale banku lub u pośrednika kredytowego,
  • Niezbędne jest zaakceptowanie postanowień Regulaminu Oferty specjalnej: „Najlepiej na swoim”,
  • Przed podpisaniem umowy o kredyt hipoteczny Klient musi posiadać lub założyć konto osobiste w banku z którego będą spłacane raty kredytu hipotecznego wraz z deklaracją comiesięcznych wpływów w kwocie minimum 2 000 złotych,

Konto osobiste jest bezpłatne. Miesięczny koszt karty 7 zł lub 0 zł jeżeli zostaną dokonane transakcje bezgotówkowe na min. 200 złotych miesięcznie w okresie od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia następnego miesiąca.

  • Kredytobiorca musi podpisać za pośrednictwem Banku umowę indywidualnego ubezpieczenia na życie (co najmniej jedna osoba zawierająca umowę o kredyt hipoteczny nie starsza niż 35 lat),

W banku dostępnych jest kilka opcji ubezpieczenia na życie. Najtańsze ubezpieczenie to opcja Życie Plus z Nationale-Nederlanden. Dla kredytów o wartości do 700 000 złotych miesięczna składka wynosi 0,035% od aktualnego salda kredytu. Dla kredytów o wyższej wartości miesięczna składka to 0,055% od salda, ale oprócz ochrony życia zawiera także ubezpieczenie od ryzyka utraty pracy lub czasowej niezdolności do pracy.

  • Podpisać umowę o kredyt hipoteczny w okresie trwania oferty.

Przez okres pierwszych trzech lat bank będzie weryfikował posiadanie konta osobistego z minimalnymi wpływami w wysokości 2 000 złotych oraz ubezpieczenia na życie. Jeżeli w okresie tych trzech lat nie spełnimy któregoś z warunków, to za każdy z nich marża zostanie podwyższona o 0,4%. Tak więc, łącznie może to być nawet 0,8%.

Oferta kredytu hipotecznego w ING – warunki cenowe oferty „Najlepiej na swoim”

Oferta specjalna dostępna jest w dwóch wariantach: z oprocentowaniem zmiennym oraz stałym przez okres 5 lat. W każdym z tych wariantów dostępne są także dwie opcje, spośród których możemy wybrać brak prowizji za udzielenie kredytu i nieco wyższą marżę lub niższą marżę, ale z prowizją na start. Opcje te nazywają się: Łatwy start” oraz „Lekka rata”.

Szczegółowe warunki cenowe oparte na oprocentowaniu zmiennym wyglądają następująco:

  • „Najlepiej na swoim – łatwy start”: marżą 1,95% oraz prowizja za udzielenie kredytu hipotecznego w wysokości 0%

albo

  • „Najlepiej na swoim – lekka rata”: marża 1,75% oraz prowizja za udzielenie kredytu hipotecznego w wysokości 1,75%

Warunki cenowe dla oprocentowania stałego to:

  • „Najlepiej na swoim – łatwy start”: oprocentowanie 3,73% oraz z prowizja za udzielenie kredytu hipotecznego w wysokości 0%

         albo

  • „Najlepiej na swoim – lekka rata”: oprocentowanie 3,53% oraz z prowizja za udzielenie kredytu hipotecznego w wysokości 1,75%.

Oprocentowanie stałe nie będzie się zmieniało przez 60 miesięcy. Przez 5 lat obowiązuje jeden stały harmonogram spłaty.  Pierwszy okres, w którym będzie obowiązywała stała stopa to 60 miesięcy od dnia uruchomienia kredytu. W tym czasie nie można przejść na oprocentowanie zmienne.  Jednak zanim skończy się pierwszy okres ze stałym oprocentowaniem, bank wyśle Ci propozycję oprocentowania stałego na kolejne 60 miesięcy. Nie można niestety określić tej wartości w chwili podpisania umowy.

Czas trwania Oferty specjalnej „Najlepiej na swoim” w ING

Oferta jest dostępna dla klientów w okresie od 5 sierpnia do 1 września 2019 roku.

Zobacz jak wypada ta oferta w naszym rankingu kredytów hipotecznych.

Dodaj Komentarz

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

przeanalizujemy Twoje oczekiwania
przedstawimy dostępne oferty
załatwimy wszystkie formalności

otrzymasz od nas zwrot kosztów ubezpieczenia
nieruchomości oraz jej wyceny*Pole wymagane