Pekao obniża wymagany wkład własny

0

Kolejny dzień z dobrymi wiadomościami dla kredytobiorców hipotecznych. Bank Pekao obniża właśnie wymagany wkład własny dla części transakcji.

Przypomnijmy, że od 28 kwietnia wymagany wkład własny w Pekao uzależniony był od rodzaju i powierzchni nieruchomości oraz wysokości dochodów klienta. Jeżeli celem kredytowania było mieszkanie o powierzchni powyżej 80 m2 i klient nie spełniał warunku wysokości dochodów, bank wymagał nawet 30% wkładu własnego. Część tych ograniczeń bank właśnie zniósł.

Pekao obniża wymagany wkład własny dla domów

Wymagany wkład własny w wysokości 30% dotyczył przede wszystkim mieszkań o powierzchni powyżej 80 m2 oraz domów jednorodzinnych. Obecnie minimalny wkład został obniżony do 20%.

Bank wprowadził w kwietniu dwa progi minimalnego wkładu własnego. Drugim z nich był próg 15%, który został utrzymany. Uzyskanie kredytu z wkładem obniżonym do 15% możliwe jest dla transakcji zakupu mieszkań o powierzchni do 80 m2.

Do dzisiaj, aby uzyskać kredyt z wkładem 15% dodatkowo konieczne było spełnienie warunku wysokości dochodów. Dochody netto klienta musiały przekraczać 150% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w gospodarce, czyli nieco powyżej 6 000 złotych netto. Bank zrezygnował obecnie z tego warunku, tak więc dla wszystkich transakcji dotyczących mieszkań o powierzchni do 80 m2 wystarczy 15% wkładu.

Ograniczenia w kredytowaniu w Pekao

Pekao nadal jednak ogranicza kredytowanie dla niektórych źródeł dochodów. Bank wyłączył z katalogu akceptowanych źródeł dochodów wszelkich dochodów uzyskiwanych za granicą. Obecnie przywrócono taką możliwość, jednak wyłącznie dla dochodów z zagranicy, które wpływają bezpośrednio na konto w Pekao.

 

Zobacz najbardziej aktualny ranking kredytów hipotecznych

 

Bank nie przywrócił także możliwości kredytowania osób pracujących na umowach cywilnoprawnych, a więc umowach zlecenia i umowach o dzieło. Bank stosuje także nadal podejście ostrożnościowe dla osób pracujących w branżach zagrożonych, w przypadku których bank wnikliwie ocenia stabilność dochodu, branżę oraz profil klienta.

Dodaj Komentarz

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

przeanalizujemy Twoje oczekiwania
przedstawimy dostępne oferty
załatwimy wszystkie formalności

otrzymasz od nas zwrot kosztów ubezpieczenia
nieruchomości oraz jej wyceny*Pole wymagane