Pożyczka ekspresowa 2021

0

Oferowana przez Bank Pekao SA Pożyczka ekspresowa w 2021 roku, a przynajmniej na niego początku, nie ulegnie zasadniczym zmianom. Bank jak zawsze używa nazwy „oferta specjalna”, ale to po prostu kontynuacja tej samej oferty od wielu, wielu miesięcy. Jedyne zmiany, które wychodziły poza ten standard to zmiany wymuszone przez obniżki stóp procentowych na początku 2020 roku. Zobaczmy więc, jak wygląda oferta Pożyczki ekspresowej w 2021 roku.

Informacje podstawowe o pożyczce ekspresowej

Minimalna wartość pożyczki w Pekao to 15 000 złotych, zaś maksymalna może wynieść nawet 150 000 złotych. Co ważne, nie ma przy tym znaczenia, czy jesteś klientem banku, czy klientem zewnętrznym.

Dostępne okresy kredytowania to od 12 do nawet 120 miesięcy. Najdłuższy okres dostępny jest dla pożyczek o wartości powyżej 30 000 złotych. Jednak wnioskodawcy muszą spełnić dodatkowe warunki dotyczące dochodu. Klient musi uzyskiwać dochody z tytułu umowy o pracę w kraju lub renty, krajowej/zagranicznej. Umowa/renta musi obowiązywać na czas nieokreślony lub na czas określony dłuższy od okresu, na który udzielono pożyczki lub dochody z tytułu emerytury krajowej/zagranicznej.

Jeżeli chcesz pożyczyć mniej niż 30 000 złotych i/lub nie spełniasz warunku źródła dochodu to maksymalny okres pożyczki to 96 miesięcy, a więc 8 lat.

Przy wnioskowaniu przez jednego z małżonków maksymalna kwota pożyczki to 30 000 złotych. Przy wyższej wartości konieczne jest złożenie wniosków przez obu małżonków, chyba że obowiązuje rozdzielność majątkowa (akt notarialny lub postanowienie sądu) lub orzeczenie o separacji (orzeczenie sądu). Dla jednej osoby suma wnioskowanej pożyczki oraz pożyczek już zaciągniętych jednoosobowo nie może przekroczyć łącznie 30 000 złotych.

Spłata pożyczki ekspresowej w Pekao odbywa się zawsze w ratach równych. Pożyczka może być przeznaczona na dowolny cel konsumpcyjny lub spłatę zobowiązań w innych bankach. Skredytować możemy także pokrycie kosztów samej pożyczki w postaci prowizji za jej udzielnie, a także ewentualnego ubezpieczenia CPI, o którym piszemy dalej.

Maksymalny wiek pożyczkobiorcy w momencie jej spłaty nie może przekroczyć 75 lat. W przypadku przystępowania do pożyczki więcej niż jednej osoby, każda musi ten warunek spełniać.

Pożyczka ekspresowa 2021 – koszty

Warunki cenowe pożyczki ekspresowej w wersji standardowej nie są w żaden sposób uzależnione od tego, czy jesteśmy stałym klientem banku. Klienci zewnętrzni mają takie same warunki cenowe i to bez względu na kwotę pożyczki.

Pożyczka ekspresowa w 2021 roku kosztuje na chwilę obecną dokładnie tyle samo ile w końcówce 2020 roku. Oprocentowanie pożyczki wynosi 7,20% (maksymalny możliwy koszt).

Wysokość prowizji za udzielenie pożyczki uzależniona jest od tego, czy jest to pożyczka na dowolny cel, czy dotyczy również konsolidacji zobowiązań i wynosi:

 • prowizja za pożyczkę na dowolny cel: od 13,99% do 16,00%
 • prowizja za pożyczkę z konsolidacją: od 8,99% do 16,00%

Dostępna jest także wersja pożyczki ekspresowej z ubezpieczeniem CPI. Jest to ubezpieczenie dostępne w dwóch pakietach: Majątek + Życie lub Życie plus. Koszty pożyczki ubezpieczeniem są następujące:

 • oprocentowanie: 6,20%
 • prowizja za pożyczkę na dowolny cel: od 11,99% do 14,00%
 • prowizja za pożyczkę z konsolidacją: od 6,99% do 14,00%

Pożyczka może być udzielona osobie, która nie ma konta w Pekao, a kwota pożyczki może zostać przelana przez bank na konto w innym banku.

Podsumowanie kosztów pożyczki ekspresowej w Pekao

Założenia, które niezmiennie są takie same dla wszystkich pożyczek, które oceniamy:

 • Wartość pożyczki: 20 000 złotych
 • Okres kredytowania: 3 lata
 • Segment klienta: zewnętrzny, 1 osoba
 • Łączne koszty dla pożyczki ekspresowej bez ubezpieczenia wyniosą 5 417 złotych*
*Suma kosztów obejmuje odsetki oraz prowizję za udzielenie w opcji minimalnej.

Kliknij po pożyczkę ekspresową w Pekao.

Zalety pożyczki ekspresowej w Pekao

Do głównych zalet pożyczki ekspresowej możemy na pewno zaliczyć:

 • Maksymalna kwota nawet do 150 000 złotych
 • Brak zgody współmałżonka nawet do pożyczki w wysokości 30 000 złotych
 • Dowolny cel kredytowania
 • Szybka decyzja – często tego samego dnia
 • Uproszczony proces kredytowy dla klientów posiadających rachunek osobisty w banku z regularnymi wpływami z tytułu wynagrodzenia / emerytury.
 • W przypadku klientów spoza banku wystarczy udokumentować historię wpływów na rachunek w innym banku za okres 6 miesięcy

Zobacz najbardziej aktualny ranking pożyczek gotówkowych

Oferta specjalna pożyczki ekspresowej obowiązuje do 30 kwietni 2021 roku.

Dodaj Komentarz

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

przeanalizujemy Twoje oczekiwania
przedstawimy dostępne oferty
załatwimy wszystkie formalności

otrzymasz od nas zwrot kosztów ubezpieczenia
nieruchomości oraz jej wyceny*Pole wymagane