Świąteczna wyprzedaż kredytu hipotecznego w ING

0

Od 11 grudnia startuje Świąteczna wyprzedaż kredytu hipotecznego w ING. Konstrukcja oferty świątecznej jest analogiczna jak obowiązującej obecnie oferty promocyjnej pod nazwą „Najlepiej na swoim”. Nieznacznie jednak zmieniły się koszty oferty. Jeden z wariantów oferty jest nieco droższy, a drugi nieco tańszy. Sprawdzamy i porównujemy koszty.

Świąteczna wyprzedaż kredytu hipotecznego w ING w szczegółach

Aby skorzystać ze Świątecznej wyprzedaży kredytu hipotecznego w ING klient musi spełnić kilka poniższych warunków łącznie:

 • Wniosek kredytowy musi mieć wartość minimum 100 000 zł (włącznie), a maksymalnie 1 500 000 zł (włącznie),
 • Przed podpisaniem umowy o kredyt hipoteczny Klient musi posiadać lub założyć konto osobiste w banku z którego będą spłacane raty kredytu hipotecznego wraz z deklaracją comiesięcznych wpływów w kwocie minimum 2 000 złotych,
  Konto osobiste jest bezpłatne. Miesięczny koszt karty 7 zł lub 0 zł jeżeli zostaną dokonane transakcje bezgotówkowe na min. 200 złotych miesięcznie w okresie od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia następnego miesiąca.
 • Kredytobiorca musi podpisać za pośrednictwem Banku umowę indywidualnego ubezpieczenia na życie,
  W banku dostępnych jest kilka opcji ubezpieczenia na życie, a miesięczna składka może wynosić od 0,035% do 0,055% od aktualnego salda kredytu. Oprócz ochrony życia zawiera także ubezpieczenie od ryzyka utraty pracy lub czasowej niezdolności do pracy. Stawka ubezpieczenia zależy od wieku kredytobiorcy oraz kwoty kredytu.
 • Podpisać umowę o kredyt hipoteczny w okresie trwania oferty.

Warto pamiętać, iż przez okres pierwszych trzech lat bank będzie weryfikował posiadanie konta osobistego z minimalnymi wpływami w wysokości 2 000 złotych oraz ubezpieczenia na życie. Jeżeli w okresie tych trzech lat nie spełnimy któregoś z warunków to za każdy z nich marża zostanie podwyższona o 0,4%, a więc łącznie nawet 0,8%.

Szczegółowe informacje o możliwych celach kredytowania oraz akceptowanych źródłach dochodów znajdują się w sekcji Banki > ING

Warunki cenowe Świątecznej wyprzedaży

ING to jeden z trzech banków oferujących kredyt hipoteczny z oprocentowaniem stałym. Oferta świąteczna jest więc także dostępna jest w dwóch wariantach: z oprocentowaniem zmiennym oraz stałym przez okres 5 lat. W każdym z tych wariantów dostępne są także dwie opcje, spośród których można wybrać brak prowizji za udzielenie kredytu i nieco wyższą marżę lub niższą marżę, ale z prowizją na start. Opcje te nazywają się: Łatwy start” oraz „Lekka rata”.

Szczegółowe warunki cenowe oparte na oprocentowaniu zmiennym wyglądają następująco:

 • „Łatwy start”: marżą 1,90% oraz prowizja za udzielenie kredytu hipotecznego w wysokości 0%
  albo
 • „Lekka rata”: marża 1,80% oraz prowizja za udzielenie kredytu hipotecznego w wysokości 1,80%

Warunki cenowe dla oprocentowania stałego są aktualizowane co tydzień, a więc będą znane w dzniu rozpoczęcia promocji, a więc 11 grudnia.

Dla obecnej oferty koszty wyglądają następująco:

 • „Najlepiej na swoim – łatwy start”: oprocentowanie 3,61% oraz z prowizja za udzielenie kredytu hipotecznego w wysokości 0%
  albo
 • „Najlepiej na swoim – lekka rata”: oprocentowanie 3,41% oraz z prowizja za udzielenie kredytu hipotecznego w wysokości 1,75%.

Aktualną ofertę z oprocentowaniem stałym można znaleźć TUTAJ.

Oprocentowanie stałe nie będzie się zmieniało przez 60 miesięcy. Przez 5 lat obowiązuje jeden stały harmonogram spłaty. Pierwszy okres, w którym będzie obowiązywała stała stopa to 60 miesięcy od dnia uruchomienia kredytu. W tym czasie nie można przejść na oprocentowanie zmienne. Zanim skończy się pierwszy okres ze stałym oprocentowaniem, bank wyśle Ci propozycję oprocentowania stałego na kolejne 60 miesięcy. Nie można niestety określić tej wartości w chwili podpisania umowy.

Porównanie kosztów ofert „Łatwy start” i „Lekka rata”

Przyjmujemy takie same założenia jak w naszym rankingu kredytów hipotecznych, a więc:

 • Wartość kredytu: 340 000 złotych
 • Wkład własny: 20%
 • Okres kredytowania: 30 lat
Oferta – warunki Marża Prowizja Rata Odsetki Całkowity koszt po 30 latach Całkowity koszt po 6 latach
ING – Łatwy start 1,90% 0 zł 1 563 zł 222 694 zł 255 906 zł 77 996 zł
ING – Lekka rata 1,80% 6 120 zł 1 544 zł 215 978 zł 255 310 zł 82 128 zł

Jeżeli planujesz spłacać kredyt przez 30 lat to nie ma znaczenia, którą opcję wybierzesz. Założenie jakiejkolwiek wcześniejszej spłaty powinno zdecydowanie skłaniać do wyboru oferty Łatwy start. Nie dość, że oferuje niższe koszty początkowe to jest po prostu ogólnie tańsza.

Czas trwania Świątecznej wyprzedaży kredytów w ING

Oferta jest dostępna dla klientów, którzy złożą w banku wniosek w okresie od 11 grudnia do 12 stycznia 2020 roku.

Zobacz najbardziej aktualny ranking kredytów hipotecznych.

Dodaj Komentarz

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

przeanalizujemy Twoje oczekiwania
przedstawimy dostępne oferty
załatwimy wszystkie formalności

otrzymasz od nas zwrot kosztów ubezpieczenia
nieruchomości oraz jej wyceny*Pole wymagane