W których bankach można zawiesić raty kredytów?

0

Sprawdzamy i zbieramy w jednym miejscu informacje, w których bankach można zawiesić raty kredytów. Niestety nie wszystkie banki wprowadziły już taką możliwość, a te w których można zawiesić raty, informują o tym w sposób nie dość przejrzysty i czytelny. Na wielu stronach internetowych banków trudno znaleźć informację jak należy to zrobić. Przez internet, telefonicznie? Sprawdziliśmy i mamy najświeższe informacje.

W których bankach można zawiesić raty kredytów? Zobacz.

Poniżej znajdziecie najbardziej aktualne informacje z banków:

  • na jaki okres można zawiesić/odroczyć spłatę rat?
  • dla jakich produktów można wnioskować o zawieszenie?
  • jak to zrobić?

UWAGA: aktualizujemy zmiany wprowadzane przez banki i uzupełniamy dane w tabeli. Nowe informacje oznaczone są w taki sposób: (*).

Bank Okres Czego dotyczy Jak to zrobić
Alior Bank Zawieszenie spłaty rat kapitałowo-odsetkowych na 3 miesiące lub zawieszenie spłaty rat kapitałowych na 6 miesięcy Kredyty hipoteczne oraz pożyczki konsumenckie spłacane w ratach z wyłączeniem kredytów w ROR i kart kredytowych Klient może złożyć Wniosek w postaci elektronicznej za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej Banku pod tym adresem.
Bank Pocztowy Zawieszenie spłaty raty kapitałowej kredytu do 6 miesięcy. Kredyty i pożyczki hipoteczne oraz kredyty i pożyczki gotówkowe. Poprzez system bankowości internetowej lub telefonicznie przez infolinię Contact Center.
BNP Paribas Zawieszenie spłat rat na okres 3 miesięcy. Na wniosek Klienta istnieje również możliwość odroczenia spłaty samego kapitału na max 6 miesięcy. Wszystkie typy kredytów spłacanych w ratach, m. in. gotówkowych, ratalnych, samochodowych hipotecznych i firmowych. Wniosek składa się poprzez stronę: www.bnpparibas.pl/odroczenierat
zarówno w przypadku chęci skorzystania z 3-miesięcznego odroczenia raty kapitałowo-odsetkowej, jak i odroczenia jedynie rat kapitału na 6 miesięcy.
Citi Handlowy Zawieszenie spłaty rat kapitałowo-odsetkowych na 3 miesiące Pożyczki gotówkowe oraz kredyty hipoteczne do trzech miesięcy. Zawieszenia spłaty kwoty minimalnej dla kart kredytowych. Kontakt z infolinią banku.
Credit Agricole Odroczenie spłaty rat kredytów do sześciu miesięcy. Dotyczy wszystkich rodzajów kredytów: konsumenckich, hipotecznych i firmowych. Wniosek o odroczenie spłaty raty kredytu można złożyć w formie elektronicznej lub wysłać listem na adres: Credit Agricole Bank Polska S.A., ul. Legnicka 51-53, 54-203 Wrocław z dopiskiem na kopercie „Restrukturyzacja”.
Deutsche Bank Zawieszenie spłaty rat kapitałowo-odsetkowych na 3 miesiące Kredyty i pożyczki hipoteczne Wniosek na formularzu banku należy przesłać z TEGO MIEJSCA
Link do formularza wniosku znajdziesz TUTAJ.
Getin Noble Bank Zawieszenie spłaty rat kredytów na 3 miesiące. Dotyczy kredytów hipotecznych, gotówkowych oraz samochodowych. Szczegółowe informacje dotyczące składania wniosków oraz formularz kontaktowy znajdują się TUTAJ.
ING Zawieszenie spłaty rat kredytów maksymalnie do 6 miesięcy. Dotyczy kredytów konsumenckich, hipotecznych, firmowych oraz leasingu. Wniosek można złożyć zdalnie w bankowości internetowej i mobilnej Moje ING.
mBank Odłożenie spłaty raty kapitałowej kredytu do 6 miesięcy. Dotyczy to wszystkich kredytów spłacanych w ratach, m. in. gotówkowych, hipotecznych czy firmowych. Poprzez serwis transakcyjny mBanku
Millennium Zawieszenie spłaty rat kredytu na trzy miesiące Dotyczy pożyczek gotówkowych i kredytów hipotecznych dla klientów indywidualnych. Wniosek składany telefonicznie poprzez TeleMillennium
Pekao SA (*) Dla pożyczki gotówkowej zawieszenie spłaty 2 rat kapitałowo-odsetkowych lub kapitałowych przez okres do 6 miesięcy. Dla hipoteki zawieszenie całych rat na 3 miesiące. Dotyczy umów kredytowych, leasingowych oraz faktoringowych. Wymagane jest złożenie wniosku w oddziale banku.

(*) Bank umożliwił składanie wniosków poprzez serwis Pekao24.

Pekao BH Zawieszenie spłaty rat na okres 3 miesięcy Kredyty hipoteczne Dyspozycję składa się drogą mailową, na adres: obslugaklienta@pekaobh.pl
PKO BP Zawieszenie spłaty 3 kolejnych rat kredytu na trzy miesiące Dotyczy pożyczek gotówkowych i kredytów hipotecznych dla klientów indywidualnych.

(*) Bank rozszerzył katalog produktów o kredyty Rodzina na swoim w okresie dopłat oraz tzw. kredyty powodziowe.

W serwisie internetowym iPKO
Santander Odroczenie spłaty raty kapitałowej na okres 3 lub 6 miesięcy Dotyczy kredytów gotówkowych i hipotecznych Wniosek składa się w oddziałach lub przez infolinię pod numerem: 1 9999.

Po lekturze powyższego zestawienia włos się może zjeżyć na głowie! Czy na pewno, żeby zawiesić spłatę trzeba udawać się do oddziału banku? Druga rzecz to problem z uzyskaniem w niektórych bankach powyższych informacji. Są niestety banki, które informacje na temat procedury zawieszania rat chowają tak głęboko, że bez znaczącego uporu w dążeniu do informacji nie sposób jej znaleźć.

I na koniec pytanie do Związku Banków Polskich: co z klientami, którzy spłacają kredyty hipoteczne zaciągnięte w bankach, które już nie działają na polskim rynku? Mówimy tu choćby o kredytach w: GE Money Banku, BPH, Nordei i kilku innych. Czy ktoś (czytaj: ZBP) zajmie się także nimi i umożliwi im zawieszenie spłaty rat?

Zobacz najbardziej aktualny ranking kredytów hipotecznych.

Dodaj Komentarz