W których bankach można zawiesić raty kredytów?

0

Sprawdzamy i zbieramy w jednym miejscu informacje, w których bankach można zawiesić raty kredytów. Niestety nie wszystkie banki wprowadziły już taką możliwość, a te w których można zawiesić raty, informują o tym w sposób nie dość przejrzysty i czytelny. Na wielu stronach internetowych banków trudno znaleźć informację jak należy to zrobić. Przez internet, telefonicznie? Sprawdziliśmy i mamy najświeższe informacje.

W których bankach można zawiesić raty kredytów? Zobacz.

Poniżej znajdziecie najbardziej aktualne informacje z banków:

  • na jaki okres można zawiesić/odroczyć spłatę rat?
  • dla jakich produktów można wnioskować o zawieszenie?
  • jak to zrobić?

UWAGA: aktualizujemy zmiany wprowadzane przez banki i uzupełniamy dane w tabeli. Nowe informacje oznaczone są w taki sposób: (*).

Bank Okres Czego dotyczy Jak to zrobić
Alior Bank Zawieszenie spłaty rat kapitałowo-odsetkowych na 3 miesiące lub zawieszenie spłaty rat kapitałowych na 6 miesięcy Kredyty hipoteczne oraz pożyczki konsumenckie spłacane w ratach z wyłączeniem kredytów w ROR i kart kredytowych Klient może złożyć Wniosek w postaci elektronicznej za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej Banku pod tym adresem.
Bank Pocztowy Zawieszenie spłaty raty kapitałowej kredytu do 6 miesięcy. Kredyty i pożyczki hipoteczne oraz kredyty i pożyczki gotówkowe. Poprzez system bankowości internetowej lub telefonicznie przez infolinię Contact Center.
BNP Paribas Zawieszenie spłat rat na okres 3 miesięcy. Na wniosek Klienta istnieje również możliwość odroczenia spłaty samego kapitału na max 6 miesięcy. Wszystkie typy kredytów spłacanych w ratach, m. in. gotówkowych, ratalnych, samochodowych hipotecznych i firmowych. Wniosek składa się poprzez stronę: www.bnpparibas.pl/odroczenierat
zarówno w przypadku chęci skorzystania z 3-miesięcznego odroczenia raty kapitałowo-odsetkowej, jak i odroczenia jedynie rat kapitału na 6 miesięcy.
Citi Handlowy Zawieszenie spłaty rat kapitałowo-odsetkowych na 3 miesiące Pożyczki gotówkowe oraz kredyty hipoteczne do trzech miesięcy. Zawieszenia spłaty kwoty minimalnej dla kart kredytowych. Kontakt z infolinią banku.
Credit Agricole Odroczenie spłaty rat kredytów do sześciu miesięcy. Dotyczy wszystkich rodzajów kredytów: konsumenckich, hipotecznych i firmowych. Wniosek o odroczenie spłaty raty kredytu można złożyć w formie elektronicznej lub wysłać listem na adres: Credit Agricole Bank Polska S.A., ul. Legnicka 51-53, 54-203 Wrocław z dopiskiem na kopercie „Restrukturyzacja”.
Deutsche Bank Zawieszenie spłaty rat kapitałowo-odsetkowych na 3 miesiące Kredyty i pożyczki hipoteczne Wniosek na formularzu banku należy przesłać z TEGO MIEJSCA
Link do formularza wniosku znajdziesz TUTAJ.
Getin Noble Bank Zawieszenie spłaty rat kredytów na 3 miesiące. Dotyczy kredytów hipotecznych, gotówkowych oraz samochodowych. Szczegółowe informacje dotyczące składania wniosków oraz formularz kontaktowy znajdują się TUTAJ.
ING Zawieszenie spłaty rat kredytów maksymalnie do 6 miesięcy. Dotyczy kredytów konsumenckich, hipotecznych, firmowych oraz leasingu. Wniosek można złożyć zdalnie w bankowości internetowej i mobilnej Moje ING.
mBank Odłożenie spłaty raty kapitałowej kredytu do 6 miesięcy. Dotyczy to wszystkich kredytów spłacanych w ratach, m. in. gotówkowych, hipotecznych czy firmowych. Poprzez serwis transakcyjny mBanku
Millennium Zawieszenie spłaty rat kredytu na trzy miesiące Dotyczy pożyczek gotówkowych i kredytów hipotecznych dla klientów indywidualnych. Wniosek składany telefonicznie poprzez TeleMillennium
Pekao SA (*) Dla pożyczki gotówkowej zawieszenie spłaty 2 rat kapitałowo-odsetkowych lub kapitałowych przez okres do 6 miesięcy. Dla hipoteki zawieszenie całych rat na 3 miesiące. Dotyczy umów kredytowych, leasingowych oraz faktoringowych. Wymagane jest złożenie wniosku w oddziale banku.

(*) Bank umożliwił składanie wniosków poprzez serwis Pekao24.

Pekao BH Zawieszenie spłaty rat na okres 3 miesięcy Kredyty hipoteczne Dyspozycję składa się drogą mailową, na adres: obslugaklienta@pekaobh.pl
PKO BP Zawieszenie spłaty 3 kolejnych rat kredytu na trzy miesiące Dotyczy pożyczek gotówkowych i kredytów hipotecznych dla klientów indywidualnych.

(*) Bank rozszerzył katalog produktów o kredyty Rodzina na swoim w okresie dopłat oraz tzw. kredyty powodziowe.

W serwisie internetowym iPKO
Santander Odroczenie spłaty raty kapitałowej na okres 3 lub 6 miesięcy Dotyczy kredytów gotówkowych i hipotecznych Wniosek składa się w oddziałach lub przez infolinię pod numerem: 1 9999.

Po lekturze powyższego zestawienia włos się może zjeżyć na głowie! Czy na pewno, żeby zawiesić spłatę trzeba udawać się do oddziału banku? Druga rzecz to problem z uzyskaniem w niektórych bankach powyższych informacji. Są niestety banki, które informacje na temat procedury zawieszania rat chowają tak głęboko, że bez znaczącego uporu w dążeniu do informacji nie sposób jej znaleźć.

I na koniec pytanie do Związku Banków Polskich: co z klientami, którzy spłacają kredyty hipoteczne zaciągnięte w bankach, które już nie działają na polskim rynku? Mówimy tu choćby o kredytach w: GE Money Banku, BPH, Nordei i kilku innych. Czy ktoś (czytaj: ZBP) zajmie się także nimi i umożliwi im zawieszenie spłaty rat?

Zobacz najbardziej aktualny ranking kredytów hipotecznych.

Dodaj Komentarz

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

przeanalizujemy Twoje oczekiwania
przedstawimy dostępne oferty
załatwimy wszystkie formalności

otrzymasz od nas zwrot kosztów ubezpieczenia
nieruchomości oraz jej wyceny*Pole wymagane