Wycofanie kredytowania domów w Pekao Banku Hipotecznym
Decyzja banku o wycofaniu z kredytowania domów oznacza, że bank nie będzie akceptował domów jako zabezpieczenia kredytów. Dotyczy to zarówno możliwości zakupu, jak i budowy domu. Od 1 września możliwe będzie kredytowanie i zabezpieczanie się wyłącznie na lokalach mieszkalnych. Przypomnijmy, że tylko tych ze statusem prawa własności lub prawa użytkowania wieczystego. Po tym terminie bank rozpatrzy tylko wnioski, które zostały podpisane przez klientów nie później niż 31 sierpnia.
Wydłużenie maksymalnego wieku kredytobiorcy
Jednocześnie z wycofaniem kredytowania domów bank wprowadził ważną zmianę proceduralną. Dotyczy ona wydłużenia z 67 do 70 lat maksymalnego wieku najstarszego kredytobiorcy. Oznacza to, że na dzień spłaty ostatniej raty kredytu najstarszy kredytobiorca przystępujący do kredytu od 1 września będzie mógł mieć 70 lat. Maksymalny okres kredytowania w Pekao Banku Hipotecznym to 30 lat. Oznacza to więc, że maksymalny wiek kredytobiorcy w momencie brania kredytu, w którym może on uzyskać kredyt na maksymalny okres to 40 lat.
Przeczytaj także: Dwie oferty promocyjne w Pekao Banku Hipotecznym
Zawiła historia Pekao Banku Hipotecznego
Przypomnijmy, że Pekao Bank Hipoteczny powstał jako bank uniwersalny w 1995 roku pod marką HYPO-BANK Polska. Właścicielem banku był niemiecki bank Bayerische Hypotheken- und Wechsel- Bank Aktiengesellschaft. W październiku 1999 roku jedynym jego właścicielem został Bank BPH. Po uzyskaniu zezwolenia przekształcił się on w specjalistyczny bank hipoteczny pod marką HypoVereinsbank Bank Hipoteczny. W 2004 roku nastąpiła zmiana nazwy banku na BPH Bank Hipoteczny, a już w 2005 roku w związku połączeniem banków Pekao oraz BPH (częściowo) wszedł do grupy Pekao i w 2008 roku zmienił nazwę na obecną, a więc Pekao Bank Hipoteczny. Tak więc w swej krótkiej historii bank miał już kilku właścicieli, był formalnie zarówno jako bankiem uniwersalnym, jak i hipotecznym, a także działał pod czterema markami.