Dwie oferty promocyjne w Pekao Banku Hipotecznym

0

Pekao Bank Hipoteczny wprowadza od 1 września dwie oferty promocyjne dla kredytów hipotecznych, które podobnie jak w innych bankach są kontynuacją z niewielkimi korektami w stosunku do dotychczas obowiązujących ofert. Wprowadzane oferty promocyjne to tak zwany kredyt refinansowy, a więc przeznaczony na spłatę kredytów zaciągniętych w innych bankach oraz klasyczna oferta za zakup nieruchomości. Przypomnijmy również, że także od 1 września bank wycofał się z zabezpieczania na domach. Od teraz w Pekao Banku hipotecznym sfinansujemy lub zrefinansujemy tylko kredyt z zabezpieczeniem na mieszkaniu i to o statusie pełnej własności. Z uwagi na wymogi ustawy o bankach hipotecznych i listach zastawnych bank nie kredytuje własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu.

Promocyjna oferta kredytu refinansowego w Pekao BH

Oferta kredytu refinansowego bank promuje nazwą „Lekka spłata”. Jak wskazuje sama kategoria produktu, oferta ta kierowana jest do osób, które chciałyby zrefinansować posiadany już kredyt hipoteczny, a więc po prostu przenieść go do Pekao Banku Hipotecznego. Czy to się opłaca? To oczywiście zależy od warunków jakie mamy w obecnym banku, ale zawsze warto taką opcje rozważyć, przede wszystkim matematycznie.

Co oferuje Pekao BH?

W ofercie standardowej, a więc w sytuacji zakupu nieruchomości minimalny wkład własny kredytobiorcy wynosi 10%. W przypadku kredytu refinansowego bank wymaga minimum 20% wkładu własnego. Oznacza to, iż różnica pomiędzy wartością posiadanej przez nas nieruchomości, a kwotą kredytu musi wynosić co najmniej 20%. Dodajmy także, że kwota kredytu nie może być niższa niż 100 000 złotych i nie wyższa niż 600 000 złotych. Kredyt możesz przeznaczyć na refinansowanie kredytu na mieszkanie.

Marża proponowana przez bank wynosi 1,75%. Kredyt refinansowy otrzymamy bez prowizji za udzielenie oraz bez żadnych dodatkowych produktów, typu konta, czy też ubezpieczenia na życie. Jedynym wymaganym ubezpieczeniem, poza oczywiście ubezpieczeniem nieruchomości, jest tak zwane ubezpieczenie pomostowe. Jest to ubezpieczenie do czasu wpisu do księgi wieczystej hipoteki na rzecz banku. Koszt tego ubezpieczenia to podwyższenie marzy banku do czasu wpisu o 1%.

Zobacz także ile kosztuje ubezpieczenie pomostowe w innych bankach.

Ważna uwaga: kredyt refinansowy nie może być przeznaczony na spłatę kredytu w banku Pekao SA.

Oferta promocyjna kredytu hipotecznego w Pekao BH

Bank kieruje tą ofertę osób, które po prostu chcą zakupić nieruchomość i została nazwana przez bank ofertą „Zamieszkaj u siebie”. W tej ofercie, jak już pisaliśmy minimalny wkład własny wynosi tylko 10%. Dokładnie takie same jak przy kredycie refinansowym są minimalna i maksymalna kwota kredytu, a więc od 100 000 do 600 000 złotych.

Proponowana przez bank marża uzależniona jest właśnie od wysokości wkładu własnego i wynosi:

  • dla wkładu własnego kredytobiorcy poniżej 20% marża w wysokości 2,15%
  • dla wkładu własnego kredytobiorcy powyżej 20% marża w wysokości 1,80%

Prowizja za udzielenie kredytu wynosi minimum 1%, a wcześniejsza spłata zawsze jest za darmo.

Kredyt można przeznaczyć na:

  • zakup nieruchomości na rynku wtórnym
  • zakup od dewelopera nieruchomości oddanej do użytkowania
  • przebudowę nieruchomości podwyższającą jej wartość
  • modernizację nieruchomości podwyższającą jej standard
  • remont lub prace wykończeniowe

Pekao BH nie kredytuje lokali mieszkalnych w trakcie budowy przez developera, gdyż budynek musi posiadać pozwolenie na użytkowanie oraz domów.

Zobacz jak wypadają te oferty w naszym rankingu kredytów hipotecznych

Czas trwania ofert

Bank przedłużył obowiązywanie tej oferty do 31 grudnia 2019 roku.

Dodaj Komentarz

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

przeanalizujemy Twoje oczekiwania
przedstawimy dostępne oferty
załatwimy wszystkie formalności

otrzymasz od nas zwrot kosztów ubezpieczenia
nieruchomości oraz jej wyceny*Pole wymagane