Zimowa wyprzedaż hipoteki w ING

0
Od 8 lutego rusza Zimowa wyprzedaż hipoteki w ING. Od wielu, wielu miesięcy zasadnicza konstrukcja oferty hipotecznej ING, dostępnej w dwóch wersjach nie zmieniła się. Zazwyczaj obie poruszały się w tym samym kierunku, a więc czy drożały, czy taniały to w duecie. Ponadto różnica w kosztach kredytu w obu opcjach była niewielka i po okresie 30 lat wynosiła raptem 3 000 złotych. Zimowa wyprzedaż hipoteki w ING wprowadza większe zróżnicowanie w kosztach tych ofert. Jedna zdrożała, a druga potaniała.

Dla kogo Zimowa wyprzedaż hipoteki w ING?

Ograniczenia dotyczące ofert promocyjnych nie zmieniają się również od bardzo dawna. Żeby skorzystać z „Zimowej wyprzedaży” należy spełnić kilka poniższych warunków łącznie:

  • Minimalna kwota kredytu to 100 000 zł, a maksymalna to 1 500 000 zł,
  • Przed podpisaniem umowy o kredyt hipoteczny klient musi posiadać lub założyć konto osobiste w banku z którego będą spłacane raty kredytu hipotecznego wraz z deklaracją comiesięcznych wpływów w kwocie minimum 2 000 złotych,
  • Kredytobiorca musi podpisać za pośrednictwem Banku umowę indywidualnego ubezpieczenia na życie (co najmniej jedna osoba zawierająca umowę o kredyt hipoteczny nie starsza niż 35 lat),

W banku dostępnych jest kilka opcji ubezpieczenia na życie. Najtańsze ubezpieczenie to opcja Życie Plus z Nationale-Nederlanden. Dla kredytów o wartości do 700 000 złotych miesięczna składka wynosi 0,035% od aktualnego salda kredytu. Dla kredytów o wyższej wartości miesięczna składka to 0,055% od salda, ale oprócz ochrony życia zawiera także ubezpieczenie od ryzyka utraty pracy lub czasowej niezdolności do pracy.

Przez okres pierwszych trzech lat bank będzie weryfikował posiadanie konta osobistego z minimalnymi wpływami w wysokości 2 000 złotych oraz ubezpieczenia na życie. Jeżeli w okresie tych trzech lat nie spełnimy któregoś z warunków, to za każdy z nich marża zostanie podwyższona o 0,4%. Tak więc, łącznie może to być nawet 0,8%.

Ile kosztuje Zimowa wyprzedaż hipoteki w ING?

Oferta ING dostępna jest tradycyjnie w dwóch wariantach, spośród których możemy wybrać brak prowizji za udzielenie kredytu i nieco wyższą marżę lub niższą marżę, ale z prowizją na start. Opcje te nazywają się: Łatwy start” oraz „Lekka rata”.

Szczegółowe warunki cenowe wyglądają następująco:

  • „Łatwy start”: marża 2,19% oraz prowizja za udzielenie kredytu hipotecznego w wysokości 0%

albo

  • „Lekka rata”: marża 1,95% oraz prowizja za udzielenie kredytu hipotecznego w wysokości 1,25%

W ofercie Łatwy start marża wzrosła o 0,04%. Z kolei w Lekkiej racie marża i prowizja wynosiły po 1,99%, a więc jest to spory spadek kosztów.

Porównujemy koszty ofert

Jak zawsze do porównania przyjmujemy takie same założenia jak w naszym rankingu kredytów hipotecznych, a więc:

  • Wartość kredytu: 340 000 złotych
  • Okres kredytowania: 30 lat
  • Wkład własny: 20%
Oferta – warunki Marża Prowizja Rata Odsetki Całkowity koszt po 30 latach Całkowity koszt po 6 latach
Łatwy start 2,19% 0 zł 1 333 zł 139 815 zł 155 639 zł 53 122 zł
Lekka rata 1,95% 4 250 zł 1 291 zł 124 754 zł 145 248 zł 52 707 zł

W kończącej się dzisiaj ofercie promocyjnej, a więc „Najlepiej na swoim” różnica pomiędzy dwiema wersjami po 30 latach, wynosiła nieco ponad 3 000 złotych. W okresie 6 lat to Łatwy start był tańszy.

Obecnie różnica po 30 latach wzrosła do ponad 10 000 złotych, a także po 6 latach po prostu tańsza jest Lekka rata.

Zobacz najbardziej aktualny ranking kredytów hipotecznych

Oferta jest dostępna dla klientów w okresie od 8 lutego do 14 marca 2021 roku.

Dodaj Komentarz

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

przeanalizujemy Twoje oczekiwania
przedstawimy dostępne oferty
załatwimy wszystkie formalności

otrzymasz od nas zwrot kosztów ubezpieczenia
nieruchomości oraz jej wyceny*Pole wymagane