Kredyt hipoteczny ZIMA w BNP Paribas

0

Kredyt hipoteczny ZIMA 2021 w BNP Paribas wbrew nazwie powinien przynieść raczej ocieplenie relacji z klientami, gdyż jest nieco tańszy od swojego poprzednika. O ile? Marża jest niższa o dokładnie o 0,1%. Wydaje się, że to nie dużo, jednak na poziomie raty jest to o 17 złotych miesięcznie mniej, co po 30 letnim okresie kredytowania daje oszczędność w wysokości 6 100 złotych. Zawsze coś! Oferta obowiązuje od 6 stycznia do odwołania.

Tańszy kredyt w BNP Paribas

Jeżeli zdarza się, że zmienia się cena hipoteki w BNP Paribas to w rzeczywistości oznacza to zmianę tylko jednego parametru: marży bazowej, zwanej także standardową. A marża standardowa jest niezależna od kwoty kredytu i wkładu własnego i w ofercie ZIMA wynosi 2,80%

Bank stosuje stawkę indeksu WIBOR 3M.

Konstrukcja oferty polega na tym, że dobierając do oferty standardowej dodatkowe produkty obniżamy marżę standardową.

Podstawową marżę możemy obniżyć kupując dodatkowo:

 • Konto osobiste „KONTO OTWARTE NA CIEBIE” z kartą debetową i minimalnym miesięcznym wpływem w wysokości 2 500 złotych – obniżka marży o 0,30%
  lub
 • Konto osobiste „MOJE KONTO PREMIUM” z wpływem w wysokości 2 500 złotych i zgodą na e-korespondencję – obniżka marży również o 0,30%
 • Ubezpieczenie na życie Pakiet Premium na okres 5 lat– obniżka marży o 0,60%
  lub
 • Ubezpieczenie na życie Pakiet Standard na okres 5 lat – obniżka marży o 0,40%
 • Ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych – obniżka marży o 0,10%

Jeżeli skorzystamy z opcji ubezpieczenia Premium, a więc z obniżką marży o 0,6% to finalna marża wyniesie 1,80%. Bank wymaga, aby wszystkie te produkty dodatkowe, poza ubezpieczeniem, były przez kredytobiorcę utrzymywane przez cały okres kredytowania. Jeżeli zrezygnujemy z któregokolwiek z nich to nasza marża wzrośnie o wartość obniżki, którą za dany produkt uzyskaliśmy.

Prowizja, czy prowizja?

Bank daje także klientowi wybór dotyczący kombinacji kosztu prowizji za udzielenie oraz prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu.

Jeżeli w ramach produktów dodatkowych klient zakupi którekolwiek ubezpieczenie to może wybierać z opcji braku prowizji za udzielenia lub za wcześniejszą spłatę.

Dostępne opcje to:

 • prowizja za udzielenie 0% i prowizja za wcześniejsza spłatę 1%
  lub
 • prowizja za udzielenie 2% i prowizja za wcześniejsza spłatę 0%

Do pakietu ubezpieczeń, ale tych wymaganych, dorzućmy jeszcze informację o ubezpieczeniu pomostowym. To oczywiście ubezpieczenie do czasu wpisu hipoteki do księgi wieczystej i pobierane jest formie podwyższenia marży. Z ofertą ZIMA obniżono tą dodatkową marżą pomostową z 1,5% do 1%.

Szczegółowe informacje o dostępnych celach kredytowania w BNP Paribas oraz akceptowanych źródłach dochodów znajdziesz TUTAJ.

Minimalna wartość kredytu w BNP Paribas

Dla osób, które na dzień składania wniosku kredytowego posiadają konto w banku minimalna kwota to 100 000 złotych. Nie ma przy tym minimalnego okresu przez jaki trzeba posiadać konto. Wszystkie pozostałe osoby, które konta nie posiadają mogą wnioskować w BNP Paribas o kredyt nie mniejszy niż 150 000 złotych.

Ile kosztuje kredyt hipoteczny ZIMA w BNP Paribas

Przyjmujemy takie same założenia jak w naszym rankingu kredytów hipotecznych i liczymy ile kosztuje oferta z Pakietem Premium, a więc:

 • Wartość kredytu: 340 000 złotych
 • Okres kredytowania: 30 lat
 • Wkład własny: 20%
 • Prowizja: 0%
 • Oferta z ubezpieczeniem nieruchomości
Oferta – warunki Marża Prowizja Rata Odsetki Całkowity koszt po 30 latach Całkowity koszt po 6 latach
Oferta Premium 1,80% 0 zł 1 258 zł 113 026 zł 134 920 zł 50 650 zł

Wydaje się, że to niewielka zmiana oferty, jednak pozwoliła ona bankowi na powrót na pozycję lidera naszego rankingu kredytów hipotecznych.

Zobacz najbardziej aktualny ranking kredytów hipotecznych

Dodaj Komentarz

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

przeanalizujemy Twoje oczekiwania
przedstawimy dostępne oferty
załatwimy wszystkie formalności

otrzymasz od nas zwrot kosztów ubezpieczenia
nieruchomości oraz jej wyceny*Pole wymagane