Dla kogo Pekao zwiększa poziom LTV?
Bank zwiększył maksymalny poziom wskaźnika LTV do 90% dla lokali mieszkalnych o powierzchni mniejszej lub równej 80 m2 zlokalizowanych we wskazanych miastach i gminach.
Należą do nich:
- Warszawa (wraz z aglomeracją)
- Gdańsk
- Gdynia
- Sopot
- Wrocław
- Kraków
- Poznań
- Łódź
- Lublin
- Szczecin
- Bydgoszcz
- Białystok
- Rzeszów
- Olsztyn
- Toruń
- Katowice (wraz z aglomeracją)
Do aglomeracji warszawskiej zaliczane są gminy ościenne i siedziby ościennych powiatów. Gminy podwarszawskie to:
Jabłonna, Nieporęt Marki, Ząbki, Zielonka, Sulejówek, Wiązowna, Józefów, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Lesznowola, Raszyn, Michałowice, Piastów, Ożarów Mazowiecki, Stare Babice, Izabelin, Łomianki. Z kolei siedziby powiatów to: Pruszków, Legionowo, Wołomin, Mińsk Mazowiecki, Otwock.
Do aglomeracji śląskiej zaliczone zostały: Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Bytom, Ruda Śląska, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Chorzów, Jaworzno.
Oprócz powierzchni 80 m2 warunkiem dodatkowym do uzyskania wkładu własnego na poziomie 10% jest maksymalna kwota kredytu do 1 miliona złotych włącznie.
Zobacz najbardziej aktualny ranking kredytów hipotecznych
Podsumowując, aktualnie w Pekao obowiązują następujące poziomy LTV:
- Dla mieszkań o powierzchni powyżej 80 m2 albo domów jednorodzinnych utrzymany został maksymalny poziom 80% LTV,
- Dla mieszkań o powierzchni mniejszej lub równej 80 m2 w lokalizacjach które nie zostały ujęte na ww. liście, utrzymany został dotychczasowy poziom 85% LTV,
- kredyty na mieszkania o powierzchni mniejszej lub równej 80 m2, położone w lokalizacjach z listy powyżej i nie przekraczające kwoty 1 mln PLN wymagają tylko 10% wkładu własnego.
Przedstawione zmiany dotyczą wszystkich wniosków kredytowych, również tych już złożonych w banku.
Pekao dołączył tym samym jako piąty do banków, które utrzymały maksymalne LTV na poziomie 90%. Są nimi: Alior Bank, mBank, Millennium i Santander.