Promocyjny kredyt hipoteczny w ING

0

Po czterech miesiącach przerwy wraca promocyjny kredyt hipoteczny w ING. Obowiązująca do 15 marca promocyjna oferta „Najlepiej na swoim” nie została przez bank przedłużona i przez cały okres pandemii klienci mieli do wyboru tylko ofertę standardową.

ING to już kolejny bank, który w ostatnich dniach bank zdecydował się na wprowadzenie oferty promocyjnej. Od 9 lipca mBank wprowadził nową ofertę, która jak się okazało była jaskółką zmian na lepsze dla kredytobiorców hipotecznych. Najważniejsze jest jednak to, iż „Wakacyjna wyprzedaż” w ING,  podobnie jak nowa oferta mBanku, to nie zaledwie kosmetyka oferty, a znacząca obniżka marż i prowizji.

Ograniczenia mimo promocji

Przypomnijmy, że poza wycofaniem ofert promocyjnych, od 1 kwietnia ING wprowadził ograniczenia w finansowaniu. Kluczowym ograniczeniem jest wymóg posiadania wyższego wkładu własnego, który został podwyższony z 20% do 30%.

Ponadto ING zablokował możliwość kredytowania osób prowadzących działalność gospodarczą, a także uzyskujących dochody na podstawie umów zleceń i umów o dzieło. Bank nadal nie akceptuje tych dochodów, zarówno jako dochodu głównego, jak i dodatkowego.

Promocyjny kredyt hipoteczny w ING z oprocentowaniem zmiennym

ING standardowo daje klientom do wyboru dwie wersje każdej oferty i dotyczy to zarówno oferty standardowej, jak i ofert promocyjnych. Podstawowa oferta standardowa jest w zasadzie tylko bazą do tworzenia różniących się od siebie wersji ofert:

  • Łatwy start: oferta z marżą na średnim poziomie, ale bez prowizji za udzielenie kredytu
  • Lekka rata: oferta z najniższą marżą i prowizją za udzielenie kredytu

Warunki cenowe dla oferty standardowej widoczne są w poniższej tabeli:

Warunki Oferta standardowa Łatwy start Lekka rata
Prowizja 1,90% 0% 1,90%
Marża 2,50% 2,40% 2,10%

Oferta standardowa nie wymaga zakupu żadnych dodatkowych produktów banku. W przypadku pozostałych ofert bank wymaga tylko założenia rachunku wraz z wpływami na poziomie minimum 2 000 złotych miesięcznie. Konto osobiste do kredytu jest bezpłatne.

Wakacyjna wyprzedaż, a więc promocyjny kredyt hipoteczny w ING oferuje znacznie lepsze warunki kredytowania od oferty standardowej. Podobnie jak w ofercie standardowej dostępne są także dwie wersje oferty, a więc klient ma wybór pomiędzy niższą marżą, a brakiem prowizji za udzielenie kredytu.

Wakacyjna wyprzedaż Łatwy start Lekka rata
Prowizja 0% 1,89%
Marża 2,10% 1,89%

Oferta promocyjna oprócz założenia konta z wpływami w wysokości minimum 2 000 złotych wymaga także zakupu ubezpieczenia na życie, którego koszt, w zależności od wersji ubezpieczenia i kwoty kredytu wynosi od 0,035 do 0,14%. Składka ubezpieczeniowa liczona jest od bieżącego salda zadłużenia miesięcznie.

Oferowane przez ING ubezpieczenie oferowane jest przez dwie firmy ubezpieczeniowe: AVIVA oraz Nationale Nederlanden.

Dostępne cele kredytowania i akceptowane źródła dochodów

Szczegółowe informacje o możliwych celach kredytowania oraz akceptowanych źródłach dochodów znajdują się w sekcji Banki > ING

Promocyjny kredyt hipoteczny w ING w szczegółach

Przyjmujemy takie same założenia jak w naszym rankingu kredytów hipotecznych dla kredytów z wkładem własnym na poziomie 50%, a więc:

  • Wartość kredytu: 340 000 złotych
  • Okres kredytowania: 20 lat
  • Wkład własny: 50%

 

Zobacz najbardziej aktualny ranking kredytów hipotecznych

Oferta – warunki Marża Prowizja Rata Odsetki Całkowity koszt po 30 latach Całkowity koszt po 6 latach
Łatwy start 2,10% 0 zł 1 782 zł 87 646 zł 99 554 zł 47 163 zł
Lekka rata 1,89% 6 426 zł 1 748 zł 79 403 zł 97 737 zł 49 725 zł

Wprowadzenie przez ING Wakacyjnej wyprzedaży spowodowało, że dla kredytów z 50% wkładem własnym oferta banku wskoczyła na 2 miejsce naszego rankingu kredytów hipotecznych!

Różnice pomiędzy dwiema wersjami ofert widać gołym okiem. Łatwy start będzie bardziej opłacalny, jeżeli planujesz szybszą spłatę kredytu, gdyż przez pierwsze nieco ponad 6 lat bilansują się koszty prowizji.

Jeżeli planujesz dłużej spłacać kredyt tańsza będzie oferta Lekka rata.

Aktualną ofertę kredytu hipotecznego ze stałym oprocentowaniem znajdziesz TUTAJ.

Dodaj Komentarz

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

przeanalizujemy Twoje oczekiwania
przedstawimy dostępne oferty
załatwimy wszystkie formalności

otrzymasz od nas zwrot kosztów ubezpieczenia
nieruchomości oraz jej wyceny*Pole wymagane