Kredyt mieszkaniowy mBanku

0

Po wprowadzeniu od dzisiaj nowej oferty promocyjnej pod nazwą „Wiosna w Twoim M” kredyt mieszkaniowy w mBanku jest tańszy. Ten zaskakujący ruch ze strony banku ma jednak swoje dwa oblicza, więc jest też to nieco gorsze. Otóż obniżka marż w stosunku do dotychczasowej oferty dotyczy klientów, którzy posiadają minimum 20% wkładu własnego. Nie masz 20%? Zapłacisz więcej.

Warunki kredytu mieszkaniowego mBanku

Minimalna kwota kredytu mieszkaniowego w mBanku to 150 000 PLN, a maksymalna to 2 000 000 PLN. Wyjątkiem są klienci z segmentu Intensive, którzy mogą uzyskać kredyt już od kwoty 20 000 złotych.

mBank jako jeden z nielicznych już banków udziela kredytów z LTV na poziomie do 90%, a więc minimalny wymagany wkład własny to 10%. Dodatkowo bank nie pobiera dodatkowego ubezpieczenia niskiego wkładu własnego.

Kredyt mieszkaniowy w mBanku można uzyskać po ukończeniu 18 roku życia. Maksymalny wiek kredytobiorcy w momencie spłaty kredytu wynosi 67 lat. Maksymalny okres kredytowania to 35 lat, a bank stosuje stawkę WIBOR 3M.

Szczegółowe informacje o akceptowanych przez mBank celach kredytowania znajdziesz TUTAJ.

Segmentacja klientów mBanku

Oferta cenowa kredytu mieszkaniowego w mBanku uzależniona jest od segmentu klienta. Bank podzielił klientów na trzy segmenty:

Segment Intensive – klienci którzy:

 • posiadają rachunek oszczędnościowo- rozliczeniowy mKonto Intensive
 • zapewniają wpływy na rachunku, w min kwocie 7 tysięcy złotych co najmniej w trzech z sześciu pełnych miesięcy poprzedzających złożenie wniosku kredytowego
 • od minimum 3 pełnych miesięcy poprzedzających złożenie wniosku posiadają kredyt odnawialny lub kartę kredytową na minimalną kwotę 10 000 złotych lub posiadają od 3 pełnych miesięcy depozyty z minimalnym saldem 50 000 złotych
 • wykonują minimum 15 transakcji kartą płatniczą w co najmniej w trzech z sześciu pełnych miesięcy poprzedzających złożenie wniosku kredytowego

Segment Active – klienci którzy:

 • posiadają dowolny rachunek oszczędnościowo- rozliczeniowy w mBanku
 • zapewniają wpływy na rachunku, w min kwocie 5 000 złotych w co najmniej w trzech z sześciu pełnych miesięcy poprzedzających złożenie wniosku kredytowego
 • od minimum 3 pełnych miesięcy poprzedzających złożenie wniosku kredytowego posiadają kredyt odnawialny lub kartę kredytową na minimalną kwotę 1 000 złotych lub posiadają depozyty z minimalnym saldem 25 000 złotych
 • wykonują minimum 15 transakcji kartą płatniczą w co najmniej w trzech z sześciu pełnych miesięcy, poprzedzających złożenie wniosku kredytowego

Klient, który nie mieści się w żadnym z powyższych segmentów zaliczany jest do grupy „Pozostali”.

Szczegółowe informacje o akceptowanych przez mBank źródłach dochodów znajdziesz TUTAJ.

Oprocentowanie kredytu mieszkaniowego mBanku

Oprocentowanie kredytu zależy od segmentu klienta. We wcześniejszych ofertach bank dawał klientom możliwość uproduktowienia się, a więc spełnienia wymagań banku w zakresie posiadanych produktów już po wzięciu kredytu. W ofercie „Wiosna w Twoim M” przywrócono tą możliwość, dając klientowi sześć miesięcy, w czasie których przez trzy pełne miesiące muszą być spełnione wymogi dla danego segmentu. W okresie pandemii okres ten został wydłużony do nawet ośmiu miesięcy. Jak to działa? Klient na starcie otrzymuje warunki z segmentu „Pozostali”, a po spełnieniu warunków składa w banku dyspozycję obniżenia marży do wartości wynikającej z nowego segmentu.

Jak już pisaliśmy kredyt mieszkaniowy mBanku to jedna z ostatnich ofert, która dostępna jest z tylko 10% wkładem własnym. Niestety kredyty z niskim wkładem robią się coraz droższe z uwagi na rosnące ryzyko banku. Skala zmiany w stosunku do poprzedniej oferty nie jest mała, gdyż dla Intensive i Active marże wzrosły o 0,25%, a dla Pozostałych o 0,2%.

Obniżka marży dla kredytów z 20% wkładem własnym nie jest znacząca bo wynosi tylko 0,05%, ale w czasie pandemii każdy taki ruch w dół jest przyjemnym zaskoczeniem.

W nowej ofercie bank utrzymał zerową prowizję za udzielenie kredytu.

Aktualne marże kredytu mieszkaniowego w mBanku

Segment Marża wkład 20% Marża wkład poniżej 20% Prowizja
Intensive 2,00% 2,50% 0%
Active 2,10% 2,60% 0%
Pozostali 2,70% 3,20% 0%

Klient musi w tej ofercie skorzystać z obowiązkowego przez 5 lat pakietowego ubezpieczenia na życie i od utraty pracy. Jego składka to 0,045% od aktualnego salda zadłużenia i jest doliczana do każdej raty.

Dla mieszkań o statusie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu, 
bank podwyższa marżę o 2%. Jeżeli nieruchomość zostanie przekształcona w odrębną własność 
w ciągu 12 miesięcy od uruchomienia kredytu to jest możliwość obniżenia marży o te dodatkowe 2%.

Ile kosztuje kredyt mieszkaniowy mBanku?

Założenia są takie same jak w naszym rankingu kredytów hipotecznych, a więc:

 • Wartość kredytu: 340 000 złotych
 • Okres kredytowania: 30 lat
 • Wkład własny: 20%
 • Segment: Active
Oferta – warunki Marża Prowizja Rata Odsetki Całkowity koszt po 30 latach Całkowity koszt po 6 latach
mBank 2,10% 0 zł 1 397 zł 162 935 zł 181 837 zł 64 661 zł

W pozycjach dotyczących całkowitych kosztów oprócz odsetek znajdują się także koszty:

 • ubezpieczenia nieruchomości na kwotę jej wartości
 • ubezpieczenia na życie
 • wyceny nieruchomości
 • ubezpieczenia pomostowego

Zobacz nasz aktualny ranking kredytów hipotecznych.

Dodaj Komentarz

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

przeanalizujemy Twoje oczekiwania
przedstawimy dostępne oferty
załatwimy wszystkie formalności

otrzymasz od nas zwrot kosztów ubezpieczenia
nieruchomości oraz jej wyceny*Pole wymagane