Ubezpieczenie pomostowe w BNP Paribas

1

Ubezpieczenie pomostowe w BNP Paribas będzie niestety droższe. Bank informuje, iż od 15 października zmienia wysokość podwyższenia marży z tytułu ubezpieczenia przy kredytach hipotecznych.

Ile kosztuje ubezpieczenie pomostowe w BNP Paribas?

Przypomnijmy, że ubezpieczenie pomostowe to ubezpieczenia do czasu wpisu hipoteki na rzecz banku do księgi wieczystej nieruchomości. BNP Paribas, jak zdecydowana większość banków ustala koszt ubezpieczenia pomostowego w formie podwyższenia oprocentowania kredytu w okresie ubezpieczenia. W tym wypadku bank zwiększa skalę podwyższenia z 1,2% na 1,5%. Czy to dużo?

Więcej o ubezpieczeniu pomostowym przeczytasz TUTAJ.

Sprawdźmy o ile droższe będzie ubezpieczenie dla oferty Cardif Premium. W przypadku kredytu hipotecznego na kwotę 340 000 złotych udzielonego na okres 30 lat oraz 3 miesięcznego okresu koszt ubezpieczenia to:
– do 14 października: 1 020 PLN
– od 15 października: 1 274 PLN

Różnica wynosi 254 złote i o tyle będzie drożej.

Wszystkie kompletne wnioski o kredyt hipoteczny, które trafią do banku do dnia 14 października włącznie będą miały zachowane dotychczasowe zasady, a więc podwyższenie marży do czasu ustanowienia hipoteki będzie wynosiło 1,2%. Biorąc pod uwagę tą zmianę zaktualizowaliśmy nasz ranking kredytów hipotecznych, uwzględniając w nim nowy koszt. Zmiana ta nie wpłynęła na miejsce banku w rankingu. BNP Paribas jest w nim nadal liderem.

Dyskusja1 komentarz

  1. I tak teraz BNP ma najtańszą ofertę, więc ta zmiana nie boli za bardzo. Boli tylko że trzeba strasznie długo czekać na decyzję. My z mężem złożyliśmy wniosek w pierwszym tygodniu września i czekaliśmy 5 tygodni. Masakra.

Dodaj Komentarz