Ubezpieczenie pomostowe w BNP Paribas

1

Ubezpieczenie pomostowe w BNP Paribas będzie niestety droższe. Bank informuje, iż od 15 października zmienia wysokość podwyższenia marży z tytułu ubezpieczenia przy kredytach hipotecznych.

Ile kosztuje ubezpieczenie pomostowe w BNP Paribas?

Przypomnijmy, że ubezpieczenie pomostowe to ubezpieczenia do czasu wpisu hipoteki na rzecz banku do księgi wieczystej nieruchomości. BNP Paribas, jak zdecydowana większość banków ustala koszt ubezpieczenia pomostowego w formie podwyższenia oprocentowania kredytu w okresie ubezpieczenia. W tym wypadku bank zwiększa skalę podwyższenia z 1,2% na 1,5%. Czy to dużo?

Więcej o ubezpieczeniu pomostowym przeczytasz TUTAJ.

Sprawdźmy o ile droższe będzie ubezpieczenie dla oferty Cardif Premium. W przypadku kredytu hipotecznego na kwotę 340 000 złotych udzielonego na okres 30 lat oraz 3 miesięcznego okresu koszt ubezpieczenia to:
– do 14 października: 1 020 PLN
– od 15 października: 1 274 PLN

Różnica wynosi 254 złote i o tyle będzie drożej.

Wszystkie kompletne wnioski o kredyt hipoteczny, które trafią do banku do dnia 14 października włącznie będą miały zachowane dotychczasowe zasady, a więc podwyższenie marży do czasu ustanowienia hipoteki będzie wynosiło 1,2%. Biorąc pod uwagę tą zmianę zaktualizowaliśmy nasz ranking kredytów hipotecznych, uwzględniając w nim nowy koszt. Zmiana ta nie wpłynęła na miejsce banku w rankingu. BNP Paribas jest w nim nadal liderem.

DyskusjaJeden komentarz

  1. I tak teraz BNP ma najtańszą ofertę, więc ta zmiana nie boli za bardzo. Boli tylko że trzeba strasznie długo czekać na decyzję. My z mężem złożyliśmy wniosek w pierwszym tygodniu września i czekaliśmy 5 tygodni. Masakra.

Dodaj Komentarz

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

przeanalizujemy Twoje oczekiwania
przedstawimy dostępne oferty
załatwimy wszystkie formalności

otrzymasz od nas zwrot kosztów ubezpieczenia
nieruchomości oraz jej wyceny*Pole wymagane