Zawieszenie promocji kredytu hipotecznego z powodu koronawirusa

0

Pekao Bank Hipoteczny zdecydował się na zawieszenie promocji kredytu hipotecznego z powodu koronawirusa. Tak, tak, to nie żart. Od dzisiaj do odwołania bank zawiesił oferty specjalne kredytów hipotecznych, a więc „Zamieszkaj na swoim” oraz „Lekka spłata”. Bank przewiduje, że z powodu absencji pracowników wywołanej choćby koniecznością opieki nad dziećmi przez część pracowników, będzie w stanie obsługiwać mniejszą liczbę wniosków niż normalnie.

Koronawirus wpływa na ofertę hipoteczną

Bank poinformował, że działania te związane są z ograniczeniami i rotacyjną pracą pracowników banku. Powyższa decyzja podyktowana jest nieprzewidywalną obecnie sytuacją oraz chęcią zapewnienia przez bank prawidłowej i bieżącej obsługi wniosków kredytowych. Bank będzie przyjmował tylko wnioski na ofertę standardową, a więc mniej korzystną dla klientów. Dzięki temu ograniczy liczbę wniosków, a dzięki temu liczbę osób niezbędnych do ich obsługi.

Co ważne wszystkie kompletne wnioski złożone do 17 marca, bank rozpatrzy z zachowaniem warunków promocyjnych.

Jak na koronawirusa reagują banki?

Decyzja Pekao Banku Hipotecznego o zawieszeniu promocji kredytu hipotecznego z powodu koronawirusa to pierwsza taka decyzja podjęta w Polsce. Decyzja banku jest dość specyficzna, gdyż jak należy się domyślać, jest ona podyktowana głównie niską liczebnością pracowników banku. Jest to w końcu bank hipoteczny. Każda nieobecność to duża wyrwa w procesie obsługi wniosków.

Czy należy się spodziewać kolejnych tego typu ruchów ze strony banków? Banki przewidują, że w związku z koronowirusem w najbliższym czasie może być na przykład problem z umówieniem się na podpisanie umowy kredytowej. Co prawda na dzień dzisiejszy banki nie przewidują żadnych zmian w funkcjonowaniu swoich placówek, ale sytuacja jest bardzo dynamiczna.

Dodaj Komentarz