Zawieszenie promocji kredytu hipotecznego z powodu koronawirusa

0

Pekao Bank Hipoteczny zdecydował się na zawieszenie promocji kredytu hipotecznego z powodu koronawirusa. Tak, tak, to nie żart. Od dzisiaj do odwołania bank zawiesił oferty specjalne kredytów hipotecznych, a więc „Zamieszkaj na swoim” oraz „Lekka spłata”. Bank przewiduje, że z powodu absencji pracowników wywołanej choćby koniecznością opieki nad dziećmi przez część pracowników, będzie w stanie obsługiwać mniejszą liczbę wniosków niż normalnie.

Koronawirus wpływa na ofertę hipoteczną

Bank poinformował, że działania te związane są z ograniczeniami i rotacyjną pracą pracowników banku. Powyższa decyzja podyktowana jest nieprzewidywalną obecnie sytuacją oraz chęcią zapewnienia przez bank prawidłowej i bieżącej obsługi wniosków kredytowych. Bank będzie przyjmował tylko wnioski na ofertę standardową, a więc mniej korzystną dla klientów. Dzięki temu ograniczy liczbę wniosków, a dzięki temu liczbę osób niezbędnych do ich obsługi.

Co ważne wszystkie kompletne wnioski złożone do 17 marca, bank rozpatrzy z zachowaniem warunków promocyjnych.

Jak na koronawirusa reagują banki?

Decyzja Pekao Banku Hipotecznego o zawieszeniu promocji kredytu hipotecznego z powodu koronawirusa to pierwsza taka decyzja podjęta w Polsce. Decyzja banku jest dość specyficzna, gdyż jak należy się domyślać, jest ona podyktowana głównie niską liczebnością pracowników banku. Jest to w końcu bank hipoteczny. Każda nieobecność to duża wyrwa w procesie obsługi wniosków.

Czy należy się spodziewać kolejnych tego typu ruchów ze strony banków? Banki przewidują, że w związku z koronowirusem w najbliższym czasie może być na przykład problem z umówieniem się na podpisanie umowy kredytowej. Co prawda na dzień dzisiejszy banki nie przewidują żadnych zmian w funkcjonowaniu swoich placówek, ale sytuacja jest bardzo dynamiczna. Kolejne zmiany wprowadzane przez banki mogą wprowadzić sporo zmian w naszym rankingu kredytów hipotecznych.

Dodaj Komentarz

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

przeanalizujemy Twoje oczekiwania
przedstawimy dostępne oferty
załatwimy wszystkie formalności

otrzymasz od nas zwrot kosztów ubezpieczenia
nieruchomości oraz jej wyceny*Pole wymagane