Kredyt hipoteczny w Millennium

0

Kredyt hipoteczny w Millennium to absolutny rynkowy średniak. Z pozostałych na rynku 12 banków komercyjnych udzielających kredytów hipotecznych Millennium zajmuje dokładnie 6 miejsce. Istotnie odstaje poziomem sprzedaży (1,90 mld PLN) od piątego na liście Santandera (3,03 mld PLN), a minimalnie wyprzedzając BNP Paribas (1,86 mld PLN). Sytuacja ta powinna się nieco zmienić przy okazji publikowania najbliższych wyników sprzedaży za III kwartał. Wynika to po prostu z faktu, iż Bank Millennium przejął Eurobank. Sam Eurobank sprzedawał kwartalnie kredytów mieszkaniowych za około 100 mln PLN. Prześwietlamy ofertę kredytu hipotecznego w Millennium.

Podstawowe parametry kredytu hipotecznego w Millennium

Kredytobiorcy

O kredyt w Millennium można wnioskować po ukończeniu 20 lat. Maksymalny wiek kredytobiorcy w momencie spłaty kredytu to 75 lat.

Kredytobiorcą mogą być osoby, które posiadają obywatelstwo polskie, jak również cudzoziemcy. W przypadku obywateli Unii Europejskiej wystarczy rejestracja pobytu, a dla osób spoza UE karta pobytu ważna jeszcze przez minimum 12 miesięcy.

O jeden kredyt może wnioskować maksymalnie czterech wnioskodawców, a więc możliwe jest przystąpienie do kredytu np. rodziców, jeżeli dzieci nie mają wystarczającej zdolności kredytowej.

Parametry kredytu

Kredytem hipotecznym w Millennium może sfinansować większość standardowych celów, takich jak: zakup mieszkania/domu/działki, refinansowanie kredytu mieszkaniowego lub kosztów poniesionych na cele mieszkaniowe, a także budowę, rozbudowę domu, remont, modernizację oraz wykończenie mieszkania itp.

W Millennium można także sfinansować w ramach jednej umowy kredytowej zakup działki kredytowej i budowę domu. Bank w takiej sytuacji wypłaca środki w transzach:

 • pierwsza transza jest na zakup działki,
 • druga transza na budowę po przedstawieniu ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę, wystawionej na kredytobiorcę,
 • pozostałe transze na budowę uruchamiane w dowolnej kwocie zgodnie z kosztorysem i harmonogramem.

Minimalna wnioskowana w Millennium kwota kredytu hipotecznego to 20 000 PLN. Maksymalna kwota nie została określona przez bank. Okres kredytowania może się zawierać w przedziale od 6 do 35 lat. Bank stosuje stawkę WIBOR 3M.

Wymagany przez Millennium wkład własny to 10% i co ciekawe bank nie pobiera ubezpieczenia niskiego wkładu własnego, jeżeli nie dysponujemy 20% wkładem własnym.

Oprocentowanie kredytu hipotecznego w Millennium

Oferta cenowa kredytu hipotecznego w Millennium jest skonstruowana w bardzo przejrzysty sposób. Tylko trzy marże, uzależnione od poziomu wkładu własnego i do tego możliwość obniżki tych marż za dwa, bardzo proste pakiety produktów dodatkowych.

Bez względu na kwotę kredytu marże w ofercie standardowej są następujące:

 • Marża przy  wkładzie własnym do 20%: 2,80%
 • Marża przy wkładzie własnym od 20 do 40%: 2,50%
 • Marża przy wkładzie własnym powyżej 40%: 2,40%

Uwaga: kredyt hipoteczny w Millennium to oferta bez prowizji za udzielenie oraz za wcześniejszą spłatę kredytu.

Pozostałe koszty związane z kredytem to:

 • Ubezpieczenie nieruchomości w PZU: koszt to 0,0075% miesięcznie
  Bank akceptuje ubezpieczenie nieruchomości zakupione przez kredytobiorcę w dowolnym innym towarzystwie ubezpieczeniowym i cesję na bank.
 • Ubezpieczenie na życie również w PZU: koszt 0,02% miesięcznie
  Obligatoryjne, ale również może być zewnętrzne z cesją na bank.
 • Ubezpieczenie pomostowe (płatne do czasu wpisu hipoteki): 0,083% od kwoty kredytu miesięcznie
 • Koszt wyceny: wycenę dostarcza klient, a bank akceptuje operaty szacunkowe wykonane przez dowolnego rzeczoznawcę posiadającego stosowne uprawnienia zawodowe: ok. 500 złotych.

Oferta cenowa z dodatkowymi produktami

Oprócz oferty standardowej, możemy nabyć dwa dodatkowe, choć trzeba przyznać dość skromne, pakiety produktów i obniżyć marżę standardową.

Wariant I: obniżka marży o 0,3% – oferta dostępna dla kredytobiorców którzy spełniają w okresie kredytowania następujące warunki łącznie:

 • otworzą konto osobiste w Banku Millennium,
 • będą użytkownikami karty debetowej do konta i wykonają za pomocą karty transakcje bezgotówkowe na kwotę min 500 PLN miesięcznie.

Wariant II: obniżka marży o 0,5% – oferta dostępna dla kredytobiorców którzy spełniają w okresie kredytowania następujące warunki łącznie:

 • otworzą konto osobiste w Banku Millennium, na które co miesiąc będzie wpływało wynagrodzenie lub dochód netto,
 • będą użytkownikami karty debetowej do konta i wykonają za pomocą karty transakcje bezgotówkowe na kwotę minimum 500 PLN miesięcznie.

Weryfikacja spełnienia warunków oferty odbywa się cyklicznie w odstępach trzymiesięcznych. Klient może dowolną ilość razy otrzymywać obniżkę marży. W przypadku braku spełnienia warunków marża kredytu podnoszona jest do czas kolejnej weryfikacji.

Ile kosztuje kredyt hipoteczny w Millennium?

Przyjmujemy takie same założenia jak w naszym rankingu kredytów hipotecznych, a więc:

 • Wartość kredytu: 340 000 złotych
 • Okres kredytowania: 30 lat
 • Wkład własny: 20%
 • Oferta z ubezpieczeniem nieruchomości
Oferta – warunki Marża Prowizja Rata Odsetki Całkowity koszt po 30 latach Całkowity koszt po 6 latach
Millennium
Oferta standardowa
2,50% 0 zł 1 667 zł 259 987 zł 282 254 zł 88 574 zł
Millennium
Wariant I
2,20% 0 zł 1 608 zł 238 725 zł 260 992 zł 82 573 zł
Millennium
Wariant II
2,00% 0 zł 1 569 zł 224 771 zł 247 038 zł 78 586 zł

Porównaj ofertę Millennium z najtańszymi ofertami w naszym rankingu kredytów hipotecznych.

W każdym przypadku oferta z dodatkowymi produktami jest tańsza, przede wszystkim z uwagi na znacznie niższe oprocentowanie. Całkowity koszt po 30 latach nie jest bardzo konkurencyjny. Jednak, jeżeli spojrzymy na koszty po 6 latach to oferta Millennium plasuje się w okolicach podium naszego rankingu.

Dodaj Komentarz

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

przeanalizujemy Twoje oczekiwania
przedstawimy dostępne oferty
załatwimy wszystkie formalności

otrzymasz od nas zwrot kosztów ubezpieczenia
nieruchomości oraz jej wyceny*Pole wymagane