Oferta hipoteczna WIOSNA w BNP Paribas

0

Oferta hipoteczna WIOSNA w BNP Paribas zastępuje ofertę ZIMA. O ile przyjście wiosny kojarzy się z wyższymi temperaturami, o tyle Wiosna w BNP Paribas raczej będzie chłodzić relacje z klientami. Dlaczego? Dlatego, że oferta hipoteczna Wiosna w BNP Paribas jest sporo droższa od oferty zimowej. Sporo w tym wypadku oznacza marże wyższe o dokładnie 0,2%. Jak to się przekłada na złotówki i czy wpłynie na dotychczasowego lidera naszego rankingu kredytów hipotecznych z 20% wkładem?

Droższa wiosna w BNP Paribas

Zmiana oferty dotyczy tylko jednego parametru: marży bazowej, zwanej także standardową. A marża standardowa jest niezależna od kwoty kredytu i wkładu własnego. W ofercie ZIMA wynosiła ona 2,80%, a wraz z Wiosną została podwyższona do 3%.

Niezmiennie konstrukcja oferty polega na tym, że dobierając do oferty standardowej dodatkowe produkty obniżamy marżę standardową.

Podstawową marżę możemy obniżyć kupując dodatkowo:

 • Konto osobiste „KONTO OTWARTE NA CIEBIE” z kartą debetową i minimalnym miesięcznym wpływem w wysokości 2 500 złotych – obniżka marży o 0,30%
  lub
 • Konto osobiste „MOJE KONTO PREMIUM” z wpływem w wysokości 2 500 złotych i zgodą na e-korespondencję – obniżka marży również o 0,30%
 • Ubezpieczenie na życie Pakiet Premium na okres 5 lat– obniżka marży o 0,60%
  lub
 • Ubezpieczenie na życie Pakiet Standard na okres 5 lat – obniżka marży o 0,40%
 • Ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych – obniżka marży o 0,10%

Jeżeli skorzystamy z opcji ubezpieczenia Premium, a więc z obniżką marży o 0,6% to finalna marża wyniesie 2,00%. Bank wymaga, aby wszystkie te produkty dodatkowe, poza ubezpieczeniem, były przez kredytobiorcę utrzymywane przez cały okres kredytowania. Jeżeli zrezygnujemy z któregokolwiek z nich to nasza marża wzrośnie o wartość obniżki, którą za dany produkt uzyskaliśmy.

BeSOLAR fotowoltaika

Prowizja, czy prowizja?

Bank daje także klientowi wybór dotyczący kombinacji kosztu prowizji za udzielenie oraz prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu.

Jeżeli w ramach produktów dodatkowych klient zakupi którekolwiek ubezpieczenie to może wybierać z opcji braku prowizji za udzielenia lub za wcześniejszą spłatę.

Dostępne opcje to:

 • prowizja za udzielenie 0% i prowizja za wcześniejsza spłatę 1%
  lub
 • prowizja za udzielenie 2% i prowizja za wcześniejsza spłatę 0%

Do pakietu ubezpieczeń, ale tych wymaganych, dorzućmy jeszcze informację o ubezpieczeniu pomostowym. To oczywiście ubezpieczenie do czasu wpisu hipoteki do księgi wieczystej i pobierane jest formie podwyższenia marży. Z ofertą ZIMA obniżono tą dodatkową marżą pomostową z 1,5% do 1%.

Szczegółowe informacje o dostępnych celach kredytowania w BNP Paribas oraz akceptowanych źródłach dochodów znajdziesz TUTAJ.

Program partnerski Bank at Work II

Wraz z wprowadzeniem oferty WIOSNA zmianie uległa również cena kredytu w specjalnej ofercie banku jaką jest „Program partnerski Bank at Work II”. Jest to oferta skierowana do wybranych grup zawodowych i polega na obniżeniu dla nich marży standardowej o 0,15%.

Więcej o tej ofercie piszemy TUTAJ.

Ile kosztuje oferta hipoteczna WIOSNA w BNP Paribas?

Przyjmujemy takie same założenia jak w naszym rankingu kredytów hipotecznych i liczymy ile kosztuje oferta z Pakietem Premium, a więc:

 • Wartość kredytu: 340 000 złotych
 • Okres kredytowania: 30 lat
 • Wkład własny: 20%
 • Prowizja: 0%
 • Oferta z ubezpieczeniem nieruchomości
Oferta – warunki Marża Prowizja Rata Odsetki Całkowity koszt po 30 latach Całkowity koszt po 6 latach
Oferta Premium 2,00% 0 zł 1 292 zł 125 376 zł 147 270 zł 54 521 zł

W rankingu kredytów z 20% wkładem oferta WIOSNA strąciła BNP Paribas z pierwszego na piąte miejsce. Dla kredytów z wkładem 50% bank zalicza spadek na ostatnie, szóste miejsce.

Zobacz najbardziej aktualny ranking kredytów hipotecznych

Dodaj Komentarz

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

przeanalizujemy Twoje oczekiwania
przedstawimy dostępne oferty
załatwimy wszystkie formalności

otrzymasz od nas zwrot kosztów ubezpieczenia
nieruchomości oraz jej wyceny*Pole wymagane