Własne M w wielkim mieście

0

Po niemal półrocznej przerwie Alior Bank wznowił ofertę Własne M w wielkim mieście. Przypomnijmy, że jest to oferta specjalna, kierowana do ograniczonej geograficznie grupy klientów, którzy mogą otrzymać znacznie lepszą od standardowej ofertę cenową. Poprzednia edycja oferty Własne M w wielkim mieście pozwoliła Aliorowi na liderowanie w naszym rankingu kredytów hipotecznych. Co prawda aktualna wersja tej oferty jest nieco droższa, jeżeli chodzi o marże, ale być może też jest atrakcyjna? Sprawdzamy.

Dla kogo Własne M w wielkim mieście?

Akceptowane źródła dochodów

Oferta Własne M w wielkim mieście skierowana jest wyłącznie do osób, których źródłem dochodu jest umowa o pracę na czas nieokreślony, kontrakt menedżerski, emerytura i renta lub mix tych źródeł. Warunki te dotyczą wszystkich kredytobiorców przystępujących do umowy kredytu.

Dostępne cele kredytu

Kredyt w ofercie Własne M w wielkim mieście można przeznaczyć wyłącznie cel mieszkaniowy, związany z zakupem na rynku wtórnym lub pierwotnym (nieruchomość oddana do użytkowania) domu lub mieszkania. Zakup może obejmować także z miejsce postojowe/parkingowe lub garaż.

Nieruchomość musi być położona w granicach administracyjnych miast:

 • Gdańsk
 • Kraków
 • Łódź
 • Poznań
 • Szczecin
 • Warszawa
 • Wrocław

Minimalna kwota kredytu w tej ofercie to 100 000 PLN. Maksymalna kwota została przez bank określona na 700 000 PLN. Minimalny wymagany wkład własny to standardowe 10%. Maksymalny okres kredytowania to 30 lat. Bank stosuje stawkę WIBOR 3M.

Promocja Własne M w wielkim mieście – oferta cenowa

Oprocentowanie i prowizja

W standardowej ofercie Alior Banku wysokość marży uzależniona jest od oceny scoringowej klienta i poziomu wkładu własnego. W ofercie Własne M warunki cenowe są stałe i niezależne od oceny wiarygodności klienta.

Oferta cenowa występuje w dwóch wersjach. Pierwsza to oferta wyższą prowizją, a druga to oferta z ubezpieczeniem na życie.

Warunki cenowe dla tych opcji są następujące:

Oferta – warunki Marża dla LTV <80% Marża dla LTV >80% Prowizja
Oferta z ubezpieczeniem
1,85% 2,05% 1%
Oferta z prowizją
2,40% 2,60% 2%

Zakres ubezpieczenia na życie obejmuje zgon oraz trwałą niezdolność do pracy lub inwalidztwo. Jednorazowa składka ubezpieczeniowa za okres pierwszych 5 lat płatna jest z góry, a jej koszt to 5% od wartości kredytu.

W obu opcjach bank wymaga założenia Konta Jakże Osobistego z minimalnymi wpływami 1 500 złotych miesięcznie oraz realizowanie minimum 3 transakcji karta debetową miesięcznie.

Pozostałe koszty

 • Prowizja wcześniejszą spłatę

Bank pobiera prowizję za wcześniejszą spłatę tylko w okresie pierwszych 36 miesięcy. Koszt prowizji jest równy kwocie odsetek za okres 12 miesięcy, które byłyby naliczone od spłacanej kwoty kredytu z zastrzeżeniem, że nie może być wyższa niż 3% spłacanej kwoty kredytu.

Alior pobiera składkę za to ubezpieczenie w formie podwyższenia marży w wysokości aż 2,5%. To jest najdroższe tego typu ubezpieczenie na rynku.

Składka ubezpieczenia pomostowego pobierana jest również w formie podwyższenia marży, w tym wypadku o 0,2%.

Ile kosztuje Własne M w wielkim mieście?

Dla porównania przyjmujemy takie same założenia jak w naszym rankingu kredytów hipotecznych, a więc:

 • Wartość kredytu: 340 000 złotych
 • Okres kredytowania: 30 lat
 • Wkład własny: 20%
Oferta – warunki Marża Prowizja Rata Odsetki Całkowity koszt po 30 latach Całkowity koszt po 6 latach
„Własne M w wielkim mieście” z prowizją 2,40% 6 800 zł 1 365 zł 151 299 zł 170 937 zł 60 759 zł
„Własne M w wielkim mieście” z ubezpieczeniem 1,85% 3 400 zł 1 269 zł 116 710 zł 149 948 zł 63 664 zł

Tym razem to za mało, aby liderować w naszym rankingu dla kredytów z wkładem powyżej 20%. To nawet za mało, aby się w nim znaleźć, choć było blisko. Ale za to wśród kredytów z wkładem własnym na poziomie tylko 10% Alior Bank jest bezapelacyjnym liderem rankingu!

Zobacz najbardziej aktualny ranking kredytów hipotecznych

Promocja Własne M w wielkim mieście będzie obowiązywała do 30 czerwca 2021 roku.

Dodaj Komentarz

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

przeanalizujemy Twoje oczekiwania
przedstawimy dostępne oferty
załatwimy wszystkie formalności

otrzymasz od nas zwrot kosztów ubezpieczenia
nieruchomości oraz jej wyceny*Pole wymagane