Promocja Własne M w wielkim mieście

0
Promocja Własne M w wielkim mieście została po raz kolejny przedłużona i tym razem także rozszerzona przez Alior Bank. Jest to oferta specjalna, kierowana do ograniczonej geograficznie grupy klientów, którzy mogą otrzymać lepszą od standardowej ofertę cenową. Oferta ta występuje w dwóch wersjach cenowych do wyboru przez klienta. Sprawdzamy, jak ta oferta wygląda na tle rynku i czy warto się nią zainteresować.

Dla kogo promocja Własne M w wielkim mieście?

Kredytobiorcy

Kredyty hipoteczne w Alior Banku dostępne są dla osób w wieku od 18 do 80 lat. Kredytobiorcą mogą być zarówno obywatele Polski, jak i cudzoziemcy pracujący i rozliczający się z podatków w Polsce, ale warunkiem koniecznym jest posiadanie numeru PESEL.

Promocja Własne M w wielkim mieście skierowana jest wyłącznie do osób, których źródłem dochodu jest tylko umowa o pracę na czas nieokreślony lub emerytura/renta. Bank rozszerzył właśnie katalog źródeł dochodów akceptowanych w tej ofercie o kontrakty menedżerskie. Warunki te dotyczą wszystkich kredytobiorców przystępujących do umowy kredytu.

Cele kredytu

Kredyt w promocji Własne M w wielkim mieście można przeznaczyć wyłącznie na sfinansowanie zakupu lokalu mieszkalnego na rynku wtórnym lub pierwotnym (zakup od dewelopera to nowość) wraz z miejscem postojowym/parkingowym lub garażem.

Dotychczas promocja dotyczyła tylko nieruchomości położonych w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Od 23 listopada oferta dostępna jest także dla Łodzi, Poznania, Szczecina i Gdańska. Lokal musi być położony w granicach administracyjnych wymienionych miast, a nabywana nieruchomość musi być równocześnie przedmiotem zabezpieczenia kredytu.

Minimalna kwota kredytu w tej ofercie to 100 000 PLN. Maksymalna kwota została przez bank określona na 700 000 PLN. Minimalny wymagany wkład własny to standardowe 10%. Maksymalny okres kredytowania to 30 lat. Bank stosuje stawkę WIBOR 3M.

Promocja Własne M w wielkim mieście – oferta cenowa

Oprocentowanie i prowizja

W standardowej ofercie Alior Banku wysokość marży uzależniona jest od oceny scoringowej klienta. W promocji Własne M warunki cenowe są stałe i niezależne od oceny wiarygodności klienta.

Oferta cenowa występuje w dwóch wersjach. Pierwsza to oferta bez wymaganych dodatkowych ubezpieczeń, a druga to oferta z ubezpieczeniem na życie.

Warunki cenowe dla tych opcji są następujące:

  • Oferta zwykła: marża kredytu 2,20% i prowizja 2%
  • Oferta z ubezpieczeniem na życie: marża kredytu 1,65% i prowizja 1%

W obu opcjach bank wymaga założenia Konta Jakże Osobistego z minimalnymi wpływami 1 500 złotych miesięcznie oraz realizowanie minimum 3 transakcji karta debetową miesięcznie.

Ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenie na życie to oczywiście to samo ubezpieczenie z TU Europa ze składką w wysokości 5% wartości kredytu. Zakres ubezpieczenia obejmuje zgon oraz trwałą niezdolność do pracy lub inwalidztwo. Jednorazowa składka ubezpieczeniowa za okres pierwszych 5 lat płatna jest z góry, a jej koszt to 5% od wartości kredytu.
Po 5 latach składka jest płatna miesięcznie z ratą kredytu, a jej koszt to 0,06% od salda zadłużenia z dnia wymagalności raty.

Pozostałe koszty kredytu hipotecznego

  • Prowizja wcześniejszą spłatę

Bank pobiera prowizję za wcześniejszą spłatę tylko w okresie pierwszych 36 miesięcy. Koszt prowizji jest równy kwocie odsetek za okres 12 miesięcy, które byłyby naliczone od spłacanej kwoty kredytu z zastrzeżeniem, że nie może być wyższa niż 3% spłacanej kwoty kredytu.

Alior pobiera składkę za to ubezpieczenie w formie podwyższenia marży w wysokości aż 2,5%. To jest najdroższe tego typu ubezpieczenie na rynku.

Składka ubezpieczenia pomostowego pobierana jest również w formie podwyższenia marży, w tym wypadku o 0,2%.

Ile kosztuje kredyt mieszkaniowy w Alior Banku?

Przyjmujemy takie same założenia jak w naszym rankingu kredytów hipotecznych, a więc:

  • Wartość kredytu: 340 000 złotych
  • Okres kredytowania: 30 lat
  • Wkład własny: 20%
Oferta – warunki Marża Prowizja Rata Odsetki Całkowity koszt po 30 latach Całkowity koszt po 6 latach
„Własne M w wielkim mieście” z prowizją 2,20% 6 800 zł 1 607 zł 238 725 zł 247 096 zł 83 862 zł
„Własne M w wielkim mieście” z ubezpieczeniem 1,65% 3 400 zł 1 502 zł 200 788 zł 222 712 zł 86 256 zł

No cóż, tanio nie jest, choć oferta jest teraz dostępna w większej liczbie miejscowości oraz także dla rynku pierwotnego.

Promocja Własne M w wielkim mieście będzie obowiązywała do 30 czerwca 2020 roku.

Informacje o aktualnej ofercie „Własne M w wielkim mieście”, obowiązującej od 4 grudnia 2020 roku znajdziesz TUTAJ.

Dodaj Komentarz

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

Pomożemy Ci wybrać
najlepszy kredyt
hipoteczny

przeanalizujemy Twoje oczekiwania
przedstawimy dostępne oferty
załatwimy wszystkie formalności

otrzymasz od nas zwrot kosztów ubezpieczenia
nieruchomości oraz jej wyceny*Pole wymagane